Головна » Гроші » Авторитетний фінансист поділився найгіршим прогнозом курсу гривні

Авторитетний фінансист поділився найгіршим прогнозом курсу гривні

Долар США до кінця 2017 року коштуватиме 29 гривень, а в гіршому випадку — усі 30 гривень, прогнозує в своїй статті, опублікованій у виданні «Ділова столиця», фінансист, радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

«До нинішнього показника курсу в розмірі 25,5 грн за долар США можна сміливо додавати інфляційну складову у розмірі 15%, що в підсумку виводить курс національної валюти на нову позначку 29 грн/$ (в кінці поточного року і початку наступного)», — пише він.

«Як негативний сценарій можна розглядати вихід курсу гривні на позначку «30», — додає аналітик.

Олексій Кущ буквально на пальцях пояснює, чому гривня може ослабнути у наступні осінні місяці та початку зими.

Передумови для цього, за його словами, такі:

  • Інфляція. Ціни, насамперед на продукти харчування, ростуть, і восени зростуть ще більше, бо через несприятливу погоду українські аграрії в цьому році виробили менше сільськогосподарської продукції. Свою лепту внесе також зростання тарифів. «Уже зараз, за підсумками семи місяців, інфляція вийшла на заплановані річні показники в 8%… Якщо за підсумками 2017-го індекс споживчих цін (до грудня минулого року) повторить результат 2016-го в розмірі 12,4% — це буде безсумнівний успіх. На жаль, є ризики виходу показника інфляції на позначку в 15%», — попереджає фінансист
  • Виведення коштів з банківської системи у готівку — як фізичними особами, які стали знімати свої «літні депозити», так і Держказначейством та Фондом гарантування вкладів (в останні дні серпня вони вивели з банківської системи 9 млрд грн), що позначається на її ліквідності
  • Погіршення показників рахунку поточних операцій, що включає в себе експортно-імпортні операції, чистий дохід від інвестицій і чистий об’єм трасфертних платежів. Це відбувається, зокрема, через те, що населення, попри зростання доходів, витрачає гроші на придбання імпортних товарів, а ріст капітальних інвестицій в економіці до певної міри нівелюється тим, що ці кошти пішли на придбання імпортного обладнання, технологій і т.п. Окрім того, іноземні інвестори воліють нараховані їм дивіденди репатріювати, а не реінвестувати в нові проекти чи розширення діючих виробництв тут, в Україні
  • «Фактор ПДВ». Декілька місяців тому фіскальна служба взяла курс на відшкодування податку на додану вартість в автоматичному режимі. Попри це, із 50 млрд грн, заявлених на відшкодування з 1 квітня 2017 р., наразі відшкодовано лише 28 млрд грн. Питання, що буде з понад 20 млрд грн, що залишились: якщо ДФС вирішить бути послідовною і таки їх поверне підприємствам, це, як зазначає експерт, «безсумнівно, внесе свою лепту в розгойдування курсу гривні «під ялинку»

До певної міри врятувати ситуацію, на думку Олексія Куща, може кредит МВФ у розмірі до $2 млрд, але для цього доведеться уже в вересні прийняти декілька контроверсійних реформ, насамперед медичну та пенсійну.

Кому за тридцать. Кто сможет остановить осеннее падение гривни

Пока это заметно лишь по легкому “подрагиванию” на ценниках обменных пунктов. Жители страны, разогретые жарким августовским солнцем, вместе с Днем знаний 1 сентября обнаружили и новое “знание курса”, пусть и небольшое, на 10-15 коп., но все же. Мелочь, а неприятно…

x

Рекомендуємо

Садовий назвав свою кандидатуру на посаду керівника НБУ

Андрій Садовий, у разі перемоги на президентських виборах, має намір просувати на ...