Головна » Інше » Цукор подешевшав

Цукор подешевшав

Експерти обіцяють: таких цін на цукор українці найближчим часом не побачать

Ціни на цукор в Україні знизились, а в середині квітня впадуть ще більше.

Про це пише газета «Дело».

Трохи більш ніж за місяць вартість цукру впала на чверть, і тепер складає близько 7 тис. гривень за тонну (у лютому 2010 р. — 9,4 тис. грн./тонна).

«Ажіотажне зростання цін на цукор завершилося», — констатує видання.

Зниження цін на цукор експерти пояснюють в першу чергу збільшеною потребою у вільних коштах сільгоспвиробників, яким потрібно проводити посівні роботи.

«Фермери викидають на ринок запаси цукру, залучаючи кошти під посівну кампанію», — пояснює начальник відділу маркетингу компанії «Астарта» Світлана Романченко.

Як відзначають фахівці аналітичного департаменту Української аграрної конфедерації, на зниження вартості цукру також вплинув обвал цін на світових ринках – з $ 755 за тонну в кінці січня до $ 504 зараз.

Світові ціни на цукор, що досягли історичного максимуму на початку року, були однією з основних причин подорожчання цукру в Україні. На цей чинник посилалися учасники ринку, пояснюючи власне зростання цін, зокрема перевіряючим органам та Антимонопольному комітету. Зараз, коли світові ціни обвалилися, українські компанії, навпаки, не схильні перебільшувати значення цього чинника, зазначає газета.

«Світові ціни впливають дуже мало, оскільки імпорт цукру в країну незначний», — наводить вона слова Світлани Романченко.

Як зазначає виконавчий директор Цукрового союзу «Укррос» Володимир Григоревський, ціни на цукор ще більше впадуть у середині квітня. Саме на цей період намічені поставки на внутрішній ринок бразильського сирцю.

«Наша компанія розраховує, що середня ціна на цукор в Україні за результатами року складе 6,5-7 тис. грн. за тонну», — констатує Володимир Григоревський.

На сьогоднішній день об’єктивних причин для повторного стрибка цін і повернення до рівня 9 тис. грн. за тонну учасники ринку не бачать, однак не беруться прогнозувати, як поведе себе ринок через кілька місяців.

«У грудні ми теж не припускали, що буде такий ажіотаж. Все можливо, особливо влітку, коли попит максимальний », — сказала Світлана Романченко.

Рівень цін буде залежати від політики уряду, зокрема щодо питання імпорту сирцю. На сьогодні у чиновників немає точних даних про обсяги запасів цукру на ринку – оцінка МінАПК різниться від 460 тис. до 1 млн. тонн.

Як заявив віце-прем’єр з питань АПК Віктор Слаута, зараз уряд проводить перевірки. Після цього буде прийнято рішення про додаткове імпорті цукру на ринок. Згідно з даними Мінекономіки, станом на початок березня були видані ліцензії на імпорт 233 тис. тонн сирцю. Разом з тим збільшення квоти турбує українські компанії.

«Такий великий обсяг імпорту може збити ціну на ринку. Ми [українські компанії] залишимося без прибутку », — констатує генеральний директор підприємства «Укрпромінвест» Олексій Порошенко.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...