Головна » Інше » У першому півріччі долар буде стабільним, а євро подешевшає, — експерт

У першому півріччі долар буде стабільним, а євро подешевшає, — експерт

Курс долара в Україні залишатиметься стабільним упродовж першого півріччя 2010 року. 

Такий прогноз висловив кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи УБС НБУ Олексій Другов.

«На перше півріччя, зважаючи на всі економічні тенденції в Україні та світі можна говорити про стабілізацію курсу гривні відносно долара на позначці 7,9 грн/дол.+/- 1%», — наводить слова Олексія Другова прес-служба інституту.

Другов зазначив, що стабільний курс гривні вигідний новій владі.

«Стабільна національна валюта — запорука у роботі як імпортерів так і експортерів», — сказав він.

«В загальному, якщо говорити про ситуацію із платіжним балансом України, то вона стабілізувалася, у порівнянні із минулим роком – у нас не має серйозного дефіциту платіжного балансу. Відповідно, про це можна говорити, як про фактор, який зумовлює стабільність на міжбанківському валютному ринку», — додав експерт.

Він зазначив, що наразі НБУ не має потреби виходити на міжбанк із інтервенціями, і золотовалютних резервів у нього цілком достатньо, аби підтримувати при потребі стабільність курсу національної валюти.

Коментуючи ситуацію із курсом євро, експерт сказав, що він залежатиме від співвідношення курсів євро до долара, що утворюватиметься на світових фінансових ринках. Проте схиляється до того, що євро дешевшатиме.

«Наразі ми спостерігаємо тенденцію до здешевлення євро відносно долара, на фоні кризи у Греції та на фоні того, що багато євро зараз буде емітовано Європейським центральним банком для підтримки економіки Греції. Зниження курсу євро піде на користь європейським виробникам та експортерам, які торгують із США та іншими великими країнами, тому, думаю, що зниження курсу євро в ЄС будуть активно стимулювати», — сказав Олексій Другов.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...