Головна » Інше » Податківці розгорнули війну з «тіньовими» доходами

Податківці розгорнули війну з «тіньовими» доходами

Львівські податківці, ведучи боротьбу з «тіньовими» заробітками, вдаються до масових перевірок підприємств, попри те, що на них в Україні діє мораторій.

Як повідомили Prybutok.com.ua у відділі взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПА у Львівській області, з початку року податківці перевірили 138 підприємств та 60 підприємців, і у кожному випадку виявили порушення в сфері виплати заробітної плати.

Зокрема, було зафіксовано 4 випадки ведення «подвійної бухгалтерії», 48 випадків оподаткування незначної частини доходів при тому, що основна сума виплачувалась без оподаткування.

За результатами перевірок підприємствам та підприємцям було донараховано більше 2,8 млн. гривень податків. За порушення вимог податкового законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 11 посадовців та 39 підприємців.

Також податківці виявили 387 найманих працівників, які були не оформлені на роботу, і яким було виплачено понад 200 тис. гривень доходів. Відтак до бюджету надійшло 35 тис. гривень донарахованого податку з доходів фізосіб.

Крім перевірок, податківці вдаються й до інших заходів, аби зменшити обсяги тіньової зарплати.

«З цією метою [працівники податкової служби Львівщини] використовують усі можливі засоби впливу: проводять роз’яснювальну роботу з керівниками підприємств, установ, організацій, які виплачують заробітну плату нижчу від середнього рівня по галузі, подають списки підприємств до прокуратури, організовують засідання «круглого столу» з працедавцями», — повідомили у прес-службі податкової.

Для прикладу, з початку 2010 року податківці провели індивідуальну роз’яснювальну роботу з керівниками понад 400 підприємств міста Львова, які значно занижували заробітну плату своїм працівникам. Після проведених співбесід 335 суб’єктів господарювання підвищили її розмір. В результаті міський бюджет додатково отримав понад 98 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб.

2009 року за рахунок виявлення тіньових доходів громадян податківці Львівщини мобілізували до бюджету 12 млн. гривень.

Мораторій проігнорували? 

Уже майже рік в Україні діє мораторій на перевірки підприємств. 21 травня 2009 року Кабінет Міністрів постанову №502 «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року».

Уряд Азарова, проте, має намір відмінити цей мораторій. Принаймні такі зміни передбачені у проекті держбюджету-2010, який готують в уряді. Таким чином, як пише газета «Экономические известия», Мінфін хоче отримати можливість перевірити, як у підприємств складаються справи з виплатою зарплат. В міністерстві розраховують внаслідок боротьби із зарплатами «у конвертах» залучити до бюджету додатково 10,25 млрд. грн.

І хоча наразі мораторій ще ніхто не відміняв, це, як бачимо, не заважає податковим органам проводити хрестові походи по підприємствах під егідою боротьби із «зарплатами у конвертах».

x

Рекомендуємо

Ключі від орендованої квартири

Мешканці Львівщини не поспішають платити податки з доходу від здавання житла в оренду

Громадяни, які володіють житловою нерухомістю і здають її в оренду за посередництвом ...