Головна » Інше » Угода про добудову Добротвірської ТЕС-2 німецькою RWE може бути підписана до кінця 2003 року

Угода про добудову Добротвірської ТЕС-2 німецькою RWE може бути підписана до кінця 2003 року

До кінця 2003 року, можливо, буде підписано угоду про добудову Добротвірської ТЕС-2 енергогенеруючої компанії „Західенерго” німецькою компанією RWE Solution, — повідомила „Контекст-медіа” головний спеціаліст відділу електроенергетики управління вугільної промисловості і ПЕК Львівської ОДА Орися Бордун.

Такий намір, за її словами, міститься у протоколі засідання RWE у Мінпаливенерго України. У цьому протоколі сказано, що до кінця року німецька сторона на основі проведених експертиз оцінить об’єми капіталовкладень і шляхи їх повернення.

Орися Бордун сказала, що у разі позитивного рішення німці готові розпочати роботи на станції уже наступного року. „Вони сказали, що якщо вони вирішать позитивно, якщо з урядом вони домовляться про шляхи повернення коштів, то вони планують з наступного року приступити до якихось робіт”, — сказала вона.

Пані Бордун зазначила, що технічні фахівці RWE уже двічі відвідували Добротвірську ТЕС-2 — у липні та в жовтні цього року. Востаннє одночасно з ними в Києві працювала група спеціалістів з економічних питань, яка вивчала шляхи повернення вкладених коштів у добудову ТЕС.

Львівська ОДА очікувала підписати з RWE договір про добудову Добротвірської ТЕС-2 ще 6 жовтня цього року. За словами першого заступника голови ОДА Леоніда Мельника, цього ж дня спеціалісти німецької компанії мали розпочати працювати над експертизою обладнання і будівлі електростанції.
Як повідомляло агентство, німецька RWE про своє бажання взяти участь у модернізації і добудові Добротвірської ТЕС-2 заявляла з осені 2002 року: спочатку — під час зустрічі з екс-головою Львівської облдержадміністрації Мироном Янківим 15 жовтня 2002 р., а востаннє — на зустрічі з міністром палива та енергетики Сергієм Єрміловим у квітні 2003-го.

Окрім добудови станції, німці також хочуть експортувати вироблену нею електроенергію у країни Південної і Східної Європи, попередньо здійснивши заходи, необхідні для її входження до європейської енергосистеми.

У травні 2003 року прем’єр-міністр Віктор Янукович розпорядився, щоб Кабмін підготував програму фінансування добудови Добротвірської ТЕС-2 шляхом залучення інвестиційниї чи кредитних коштів. Прем’єр підкреслив, що реалізація проекту добудови енергоблоку №9 Добротвірської ТЕС-2 має надзвичайно важливе значення, оскільки основні фонди, які працюють у тепловій енергетиці України, застарілі.

Для завершення будівництва першої черги Добротвірської ТЕС-2 необхідно 120 млн. дол.
Будівництво Добротвірської ТЕС-2 було розпочате 1987 року у зв’язку з моральним і фізичним зношенням діючої Добротвірської теплоелектростанції, дефіцитом її потужності і значних запасів вугілля в регіоні. На станції планується встановити 3 енергоблоки — №№ 9, 10 та 11 — по 225 МВт потужності.

На сьогодні у будівництво першого з трьох, 9-го енергоблоку вкладено уже 48 млн. дол.

ВАТ „Добротвірська ТЕС-2” входить до складу енергогенеруючої компанії „Західенерго” (Львів), яка володіє 99,12% його акцій (0,88% — інші акціонери). Статутний фонд — 198 523,100 тис. грн.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...