Головна » Інше » Кубів звинуватив міську владу в тому, що підприємці тікають зі Львова

Кубів звинуватив міську владу в тому, що підприємці тікають зі Львова

Фото: zik.com.ua

Міська влада Львова винна в тому, що місцеві підприємства приймають рішення реєструватись платниками податків за межами міста, вважає депутат Львівської облради від «Фронту змін», колишній банкір Степан Кубів.

Про це він заявив на брифінгу сьогодні, передає «Zaxid.net».

На думку Кубіва, міська влада недопрацьовує у плані створення сприятливого інвестиційного клімату.

«На сьогодні взагалі клімат по інвестиціях, крім піарного туризму в міській раді, є абсолютно відсутнім. Я не бачив жодної інвестиційної програми, яка би допомагала інвесторам», — сказав депутат.

«Інвестор — це як дитина, яку треба запросити, яку треба показати і гарантувати безпеку бізнесу, зрозумілі правила гри», — додав він.

У Львівській міськраді свою провину заперечують.

Начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій ЛМР Сергій Кіраль в телефонному коментарі інтернет-виданню відзначив, що створення привабливого клімату для зовнішніх інвесторів є насамперед компетенцією держави, а не міста. Тож, на його думку, питання про покращення інвестклімату у регіоні перед урядом мав би підняти голова Львівської ОДА як місцевого представництва Кабінету Міністрів.

«Треба розуміти, що на сьогодні наше українське законодавство таке, що органи місцевого самоврядування можуть зробити тільки в межах 5-10% того, що цікавить потенційних інвесторів і що реально впливає на їхнє рішення і мотивацію інвестувати в той чи інший регіон», — сказав представник міської влади.

При цьому Кіраль позитивно оцінив інвестиційні процеси у Львові в 2010 році.

Задля прикладу він навів проект польсько-американського інвестиційного фонду Abris Capital, який збільшив свій інвестиційний портфель на 24 млн. дол., створення у Львові центру з фінансового обслуговування представництв компанії Nestle в Центральній Європі, де створять 350 нових робочих місць, а також низку менших проектів у сфері бізнес-послуг та ІТ-технологій.

6 січня губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк висловив стурбованість з приводу того, що «Львівська пивоварня» декілька місяців тому зареєструвалась у Запоріжжі і тепер там сплачує податки.

Нагадаємо, за 2010 рік обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку Львівської області скоротився, за попередніми даними, на 30% — з 235 млн. до 160 млн. доларів.

Prybutok.com.ua

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...