Головна » Інше » Дорогі кредити стримують розвиток машинобудівної галузі Львівщини

Дорогі кредити стримують розвиток машинобудівної галузі Львівщини

Розвиток машинобудування у Львівській області стримує висока вартість кредитних ресурсів. 

Про це заявив заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань промислової політики Євген Пастух на нараді з питань розвитку машинобудівного комплексу області, повідомляє прес-служба ЛОДА.

За словами Пастуха, висока відсоткова ставка по кредиту (18-20% річних) при середній рентабельності по галузі в 10% призводить до того, що користуватися кредитними ресурсами можуть лише деякі підприємства.

Пастух також звернув увагу, що вартість кредитних ресурсів зростає «випереджаючими темпами», що ще більше ускладнює роботу підприємств машинобудування.

Усі ці чинники зумовлюють малі обсяги інвестування, відсутність оборотних коштів, а відтак неповне використання можливостей для розвитку, низьку конкурентоспроможність, високу кредиторську заборгованість, зазначив заступник губернатора.

За його словами, значна кількість підприємств потребує масштабної реконструкції і технічного переоснащення з метою створення умов для виготовлення продукції з конкурентоспроможними техніко-економічними показниками.

ПРОГРАМА В ПОМІЧ

Учасники наради вирішили розробити обласну програму розвитку машинобудівного комплексу, яка включала б:

– організацію виробництва автобусів загального користування малого та середнього класів;

– організацію виробництва багатофункціональних автомобілів малої вантажопідйомності (для прибирання вулиць, тротуарів, паркових доріжок тощо);

– удосконалення структури виробництва, розвиток потужностей, зокрема впровадження систем управління якістю, екологією та безпекою згідно з міжнародними стандартами ISO-9000, ISO-14000, OHSAS-18000;

– прискорення інноваційного розвитку галузі машинобудування шляхом формування макро-технологічних комплексів із створення і виробництва продукції машинобудування.

Крім цього, було вирішено доопрацювати регіональну програму з визначення залишкового ресурсу конструкцій споруд і машин тривалої експлуатації та розробки заходів щодо продовження терміну їх безаварійності роботи на період 2010-2015 років та подати її для затвердження Львівською обласною радою.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...