Головна » Інше » Pfeifer & Langen купує Радехівський цукровий завод

Pfeifer & Langen купує Радехівський цукровий завод

Компанія Pfeifer & Langen, один з найбільших європейських виробників цукру, купує Радехівський цукровий завод. 

Про це пише «Комерсант-Україна» з посиланням на джерело на ринку цукру.

У польському представництві Pfeifer & Langen виданню підтвердили, що зацікавлені у придбанні підприємства.

«Ми ще не завершили угоду, і, можливо, вона буде закрита навіть не в цьому році через традиційно тривалий процес узгодження з українськими держорганами. Зараз це узгодження якраз проводиться», — сказав менеджер з якості Pfeifer & Langen Polska S.A. Яцек Гасовський.

За його словами, в Україні компанія планує займатись буряковим цукром, оскільки це «економічно найбільш вигідно». Від більш детальних коментарів пан Гасовський відмовився.

За даними Єдиного державного реєстра юридичних осіб, станом на 1 червня цього року засновником ТзОВ «Радехівський цукор» (Радехівський цукровий завод) була компанія «Пфайфер енд Ланген Інвестиції» (Польща). Раніше підприємством володіло «Ровенсі трейдинг Лімітед» (Кіпр). В січні Антимонопольний комітет повідомив про видачу дозволу на придбання понад 25% у «Пфайфер енд Ланген Інвестиції» компанії Pfeifer & Langen International B.V. (Нідерланди), більше 50% було дозволено придбати «Ровенсі трейдинг Лімітед».

Радехівський завод вже кілька років співпрацює з Pfeifer & Langen. У 2009 році в розпал фінансової кризи компанія видала йому кредит на 3 млн євро. В кінці року позику було повернуто, розповів голова зборів засновників «Радехівського цукру» Володимир Матковський. Вчора був підписаний договір про виділення ще одного кредиту, додав він: «Обсяг першого траншу в його рамках складе 1 млн євро. Кошти будуть спрямовані на збільшення виробничих потужностей заводу з нинішніх 6 тис. т буряка на добу до 7 тис. т до кінця поточного року».

За словами пана Матковського, підприємство і далі буде залучати кошти у вигляді кредитів від своїх партнерів. Крім того, воно веде переговори і розглядає можливість залучення коштів від європейських банків, які працюють з Pfeifer & Langen, зокрема від Commerzbank. Володимир Матковський додав, що «Пфайфер енд Ланген Інвестиції» завершує процес входження до складу учасників ТОВ «Радехівський цукор».

Pfeifer & Langen вийшла на ринок України в 2006 році, створивши спільне підприємство (СП) «Західна цукрова група» для дистрибуції цукру своїх торгових марок, виробленого у Польщі та Німеччині. У СП Pfeifer & Langen отримала 51%, ще 49% належить її українським партнерам, одним з яких став власник Гнідавського цукрового заводу Ярослав Галькевич. Як повідомило пан Галькевич, Pfeifer & Langen вела переговори і про придбання Гнідавського заводу, але сторони не дійшли згоди. Він також уточнив, що СП продовжує роботу.

Зацікавленість Pfeifer & Langen у Радехівському цукровому заводі зрозуміла, говорять учасники ринку. «Це сучасне підприємство, яке виробляє якісний цукор, один з його клієнтів – кондитерська фабрика «Світоч», що належить Nestle», — відзначає співвласник компанії «Агробіопродукт» Микола Полілуй. За його оцінкою, 100% заводу можуть коштувати 35-45 млн грн. Єдине слабке місце підприємства — недостатня кількість земель для посівів буряків, стверджує пан Полілуй.

Завод має довгострокові договори з сільськогосподарськими підприємствами і фінансує їх посіви буряків. Це забезпечує третину його потреб в буряках. Останнє підприємство придбаває на ринку, уточнив Володимир Матковський. Собівартість цукру, виробленого з купленої на вільному ринку буряків, в середньому на 35% вище, ніж з придбаної у сільгоспвиробників, кажуть експерти.

Рішення Pfeifer & Langen збільшити присутність в Україні – знакова подія, вважає директор компанії «Інфеко» Олексій Крутибіч: «Воно означає, що процеси змін на українському ринку цукру завершуються – він стає зрозумілим і прогнозованим». Через кризу, викликаного профіцитом цукру в 2006 році, кількість працюючих заводів в Україні скоротилося з 119 до приблизно 50, говорять учасники ринку. «Найближчим часом на український ринок будуть виходити і інші іноземні виробники цукру», — вважає пан Крутибіч. Нагадаємо, раніше про намір вийти в Україну заявляли в компаніях Nordzucker і Sudzucker. «Придбати підприємство в Україні для них не складе труднощів – зараз близько 30 цукрових заводів у країні виставлені на продаж», — відзначає пан полив.

Pfeifer & Langen — сімейна компанія, заснована в 1870 році в Німеччині. Володіє 7 цукровими заводами в Німеччині, частками в підприємствах у Польщі, Румунії, Україні, Італії, Чехії, Угорщини та Хорватії. У 2008 році оборот компанії склав 989 300 000 євро, на її підприємствах працювало більше 2 тис. чоловік.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...