Фото: zaxid.net

Тисячі підприємців сьогодні провели під стінами Львівської міськради мітинг на знак протесту проти нової грошової оцінки землі. 

Мітингувальники наголошували: нові орендні ставки підприємцям не під силу. Вартість бо землі зростає в рази, пише «Вголос про економіку».

«Ця ухвала призведе до зменшення кількості робочих місць, до зниження заробітної платні та зниження конкурентноздатності продукції. А це означає зменшення надходжень до місцевого бюджету від податків та подорожчання продукції для львів’ян», — розповів голова ради Львівського обласного об’єднання роботодавців Іван Ривак.

«Збільшення орендних ставок на землю призведе також до подорожчання щоденних споживчих послуг і товарів щоденного вжитку, позначиться на кожному мешканці Львова, який змушений буде переплачувати за товари і послуги в 3-4 рази», — наголосив він.

У той час, як підприємці мітингували, у Ратуші відбувалось засідання сесії міськради.

Під натиском пікетувальників депутати видозмінили запровадження ухвали — оцінюватимуть землю по новому, але платитимуть орендарі лише 60% від нарахувань. Так триватиме доти, поки міськрада розроблятиме зміни до ухвали.

Розробка нової оцінки землі розпочалась ще у 2006 році. Новий документ має дві принципові відмінності від старого. По-перше, усе місто поділене на зони. По-друге, ціна оренди визначається формулою, а не чиновниками.

«Саму оцінку розробляти почали ще у 2007 році і це був доволі непростий процес. Особливістю цієї ухвали було зонування міста. Коли ми говоримо про певні операції чи нарахування орендної плати не потрібно було звертатись до чиновника. Тобто, позбавляло корупційної складової», — розповів секретар Львівської міськради попереднього скликання Володимир Квурт, за каденції якого і розроблялась ухвала.

За його словами, у Львові багато структур використовують землю неефективно, тобто орендують великі площі, які фактично не використовують. «Для багатьох відкритим питанням залишалось те, що багато підприємств нераціонально використовують землю. Чи ті самі військові частини, які знаходяться на території міста. І для того, щоб вони не утримували землю, не платячи за неї, було запроваджено реальну оцінку землі і стимулювання, щоб вони позбулися цієї землі. Щоб розширити можливості для бізнесу, в тому числі будівельного. Такі завдання стояли при прийнятті цієї ухвали», — розповів Квурт.

У 2009 році ухвалу прийняли, але відклали її введення на 2011 рік. «Враховуючи, що коли приймалась ухвала була криза, ми розуміли, що введення її є передчасною. Тому відклали її запровадження», — доповнив Володимир Квурт.

Отже, з 1 січня цього року вступили в дію нові нормативи оцінки землі, а розмір базової ставки зріс з 280 гривень за квадратний метр до 450 гривень.

Ухвала передбачала поступове підвищення базової ставки – у 2011 році зросте у 1,5 рази, 2012 – в 1,75, 2013 – 2, 2014 – 2,25, а у 2015 році буде впроваджена повністю.

Місто поділене на 75 зон (карта зон), у найдешевшій зоні землю оцінили у 272,77 грн/кв.м., у найдорожчій – в 1015 грн/кв.м. До цієї ціни також застосовуються коефіцієнти – для прикладу за комерційні землі коефіцієнт складає 2,5, натомість за землі технічної інфраструктури та громадського призначення встановлено понижуючі коефіцієнти – 0,65 та 0,7 відповідно.

*

Відтепер новини з «Прибутку» можна отримувати на e-mail.

Просто введіть адресу Вашої електронної пошти за цим посиланням:

Економічні новини на E-mail

Відмовитись від розсилки Ви зможете у будь-який час, клікнувши на лінк «unsubscribe now» внизу кожного листа розсилки.

«Прибуток»