Головна » Інше » Економісту Мізесу хочуть встановити у Львові меморіальну дошку

Економісту Мізесу хочуть встановити у Львові меморіальну дошку

Група журналістів виступила з ініціативою встановити у Львові меморіальну дошку економісту Людвігу фон Мізесу з нагоди 130 років з дня його народження. 

Про це повідомив «Прес-Центр» з посиланням на представника ініціативної групи.

Міський голова Львова Андрій Садовий до ініціативи журналістів поставився схвально, повідомив представник.

Людвіг фон Мізес — найвидатніший представник австрійської економічної школи, послідовний критик економіки соціалізму.

Народився 29 вересня 1881 року у Львові і прожив тут до 1990 року. Помер у Нью-Йорку в 1973 році.

Мізес є автором книг, присвячених питанням теорії грошей («Теорія грошей і кредиту»), методології економіки («Епістемологічні проблеми економіки», «Теорія і історія»), політичної економії («Соціалізм», «Лібералізм», «Бюрократія»). Головна його робота — «Людська діяльність».

Львів’янин був одним з найпомітніших захисників класичного лібералізму ХХ ст., детально аналізував в своїх працях, як втручання держави в економіку призводить до згубних результатів. Соціалізм, доводив він, по суті неможливий, оскільки знищує раціональну систему економічних обчислень за допомогою цін, що притаманно для ринкової економіки.

Мізес заклав основи австрійської теорії ділового циклу, яку розвинув його учень Фрідріх Хаєк, отримавши за неї Нобелівську премію в 1974 році.

Детальніше про Людвіга фон Мізеса можна прочитати на Zaxid.net

До ініціативної групи з встановлення меморіальної дошки Людвігу фон Мізесу увійшли: журналісти Володимир Золотарьов (колишній редактор відділів політики в газеті «День» та тижневику «Контракти»), Петро Білян (редактор відділу «Влада» тижневика «Бізнес»), Олексій Мартинов (редактор сайту «Австрійська економічна школа українською») та Марат Якупов, старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна Володимир Дубровський.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...