Головна » Інше » Орест Фурдичко пропонує австрійській стороні проекту „Карпатиленд” вкладати кошти в розвиток інфраструктури Національного парку „Сколівські Бескиди”

Орест Фурдичко пропонує австрійській стороні проекту „Карпатиленд” вкладати кошти в розвиток інфраструктури Національного парку „Сколівські Бескиди”

„Пропоную австрійській стороні проекту „Карпатиленд” вкладати кошти в розвиток інфраструктури Національного парку „Сколівські Бескиди””, — прокоментував „Контекст-медіа” можливе втілення українсько-австрійського проекту „Карпатиленд” доктор економічних наук, єдиний академік Української академії аграрних наук у лісовій галузі Орест Фурдичко.
Орест Фурдичко пропонує 45 тис. га лісових земель, які плануються передати австрійцям за умовами проекту „Карпатиленд”, долучити до території Національного природного парку „Сколівські Бескиди”. Таке рішення, на думку Ореста Фурдичка, значною мірою сприятиме соціальному, економічному, і екологічному розвитку гірського регіону.

У 1999 році Орестом Фурдичком було ініційовано створення на Львівщині Національного природного парку „Сколівські Бескиди” на площі 35 тис. га. Тоді було створено Національний парк, який підпорядкований Держкомлісгоспу України. Створення Національного природного парку „Сколівські Бескиди” дало можливість вилучити з лісокористування значну частину Карпатських пралісів. На даний час на території парку активно створюється інфраструктура рекреаційних туристичних послуг для всієї України. „Лісові ресурси України мають належати людям, які живуть і працюють на своїй землі. Намагання віддати закордонним фірмам ліс Карпатського регіону з державної точки зору є недалекоглядною політикою, а з людської — аморальним вчинком”, — вважає Орест Фурдичко.

„Австрійці ж хочуть взяти в оренду 45 тис. га лісових земель у Львівській області і планують вкладати по 3,5 євро на 1 гектар лісу щороку. За ці гроші вони отримають право впродовж 25 років на власний розсуд використовувати лісові і мисливські ресурси, дороги, будівлі та всю необхідну інфраструктуру. На думку Ореста Фурдичка, це складно назвати прикладом успішних інвестицій.

Проект „Карпатиленд” згубно впливатиме на стан довкілля і збереження біорізноманіття Карпатського регіону. Немає також економічного обгрунтування проекту, немає порядку відшкодування збитків, що зазнають українські лісопереробні підприємства внаслідок звільнення працівників і вимушеного безробіття. Не представлено також механізму соціального захисту мешканців гірських населених пунктів — зазначає Орест Фурдичко.

15 квітня державна компанія „Австрійські федеральні ліси” презентувала у Львові проект „Карпатиленд”, у рамках якого компанія планує на правах оренди отримати у тимчасове користування ліси на територіях Турківського (19 тис. га) і Старосамбірського (12 тис. га) державних лісогосподарств, а також отримати доступ до 13 тис. га міжгосподарських лісів. Після презентації заступник голови Львівської ОДА Степан Лукашик сказав, що владі області варто ще раз, через місяць-півтора, зустрітися з австрійцями для „вироблення остаточного документа для реалізації”. В облдержадміністрації вважають, зокрема, що у проекті необхідно більш детально розписати економічну частину.

10 червня торговий радник Посольства Австрії в Україні Крістіан Гессль висловив сподівання, що реалізація проекту „Карпатиленд” компанією „Австрійські федеральні ліси” (Österichsche Bundesforste AG) розпочнеться орієнтовно через рік-півтора. Згідно доробленого варіанту проекту передбачено передачу в оренду австрійській державній компанії 45 тис. гектарів землі і лісу.

Директор Інституту екології Карпат, академік НАН України Михайло Голубець („Дзеркало тижня” від 9-15серпня ц.р.) піддав критиці пропозиції австрійської сторони. За його словами, за 25 років лісам може бути нанесено значну шкоду. На думку Михайла Голубця, фундаментальною ціллю проекту є одержання максимального прибутку від користування лісами.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...