Головна » Інше » У Львові можуть знову дозволити торгувати алкоголем вночі і біля шкіл

У Львові можуть знову дозволити торгувати алкоголем вночі і біля шкіл

Фото: з архіву

У Львові можуть зняти обмеження на торгівлю алкогольними напоями в нічний час та поблизу освітніх закладів. 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі запропонувало виключити з правил роздрібної торгівлі спиртними напоями норму, яка дозволяла місцевим властям обмежувати торгівлю алкоголем, оскільки вона не передбачена законом, пише«Комерсант Україна».

Проект постанови Кабміну про внесення змін до правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями розміщений на офіційному сайті Міністерства. У ньому пропонується виключити з п. 9 правил норму про заборону роздрібної торгівлі алкогольними напоями в місцях, визначених органами місцевого самоврядування. Як відзначили в міністерстві, дана норма не відповідає вимогам закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», оскільки він не дає повноважень місцевим органам влади встановлювати обмеження на продаж пива та алкогольних напоїв.

У Мінекономрозвитку вважають, що виключення цієї норми із правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями усуне конфлікти між підприємцями та місцевими органами влади, збільшить прибуток торговців алкоголем і, як наслідок – бюджетні надходження. За даними Держстату, в Україні торгують алкоголем 21,8 тис. магазинів і 674 спеціалізованих підприємства.

Ініціатива Мінекономрозвитку обурила мерів міст, в яких вводилися обмеження на продаж алкогольних напоїв. «В усьому світі ця ситуація контролюється. Спробуй, наприклад, в США хоча б пиво з пляшки без пакета розпити на лавці – відразу отримаєш штраф», – заявив мер Алушти Станіслав Колот. Його підтримав і міський голова Львова Андрій Садовий: «Вільний продаж алкоголю веде до деградації нації. Спиртні напої повинні продаватися у спеціалізованих магазинах і в строго відведений час».

Нагадаємо, у Львові в 2010 році міська рада ввела заборону на торгівлю алкоголем з 22:00 до 10:00. І хоч це рішення було оскаржене в суді, де факто воно продовжує діяти.

9 липня 2009 року львівська влада також заборонила продавати алкоголь і сигарети в радіусі 200 метрів від шкіл. Проте 25 березня 2010 року цю зону було зменшено до 50 метрів.

«Прибуток»

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...