Головна » Інше » ПДВ для обраних

ПДВ для обраних

Фото: pravda.lutsk.ua
Начальник податкової Львівщини Віталій Пекарчук

Підприємства Львівщини не потрапляють під автоматичне відшкодування ПДВ, в основному, через низький рівень зарплат. 

Про це повідомив на прес-конференції начальник ДПА у Львівській області Віталій Пекарчук.

Згідно зі змінами у податкове законодавство, автоматом ПДВ можуть отримати лише ті підприємства, де середня зарплата не менш як у 2,5 разу перевищує мінімальну у кожному зі звітних податкових періодів.

Раніше прес-служба Державної податкової служби (ДПС) оприлюднила перелік з 24 підприємств із 14 регіонів України, яким відшкодування ПДВ було проведено в автоматичному режимі.

Серед цих підприємств було лише два з Львівської області – ДП «Квімекс» Датської компанії «Йорк і Ларсен А/С» (легка промисловість) та ТзОВ «Амардіко 120 Україна» (машинобудування). Схвалена сума автоматичного відшкодування для них складала, відповідно, 576 975 грн. та 61 409 грн.

А загалом за січень 2011 року у регіоні заявки на відшкодування ПДВ подали 187 платників на суму 52,5 мільйона гривень.

За словами Віталія Пекарчука, решта 185 підприємств не пройшли за критеріями. 88% з них (163 платника) не забезпечили оптимального розміру співвідношення середньої зарплати працівників, 13% (24 платника) – не досягли 50%-го обсягу поставок, що оподатковуються за нульовою ставкою.

Відтак відшкодовувати податок їм будуть на загальних підставах.

Тим часом сума ПДВ, заявленого до відшкодування підприємствами Львівщини, зростає, і на 1 березня 2011 року вона вже склала 229,9 млн. грн. (від 271 підприємства). Лише за лютий 165 підприємств подали заявок на 49 млн. грн.

Солодка парочка

Назви підприємств, яким пощастило за підсумком січня потрапити в перелік тих, кому ПДВ відшкодовують автоматом, мало що говорять пересічному українцеві. У згаданому вище повідомленні ДПС скупо зазначалось, що «Квімекс» працює в галузі легкої промисловості, а «Амардіко 120 Україна» – у машинобудуванні.

Начальник львівської податкової додав, що «Амардіко 120 Україна» працює у Самбірському районі і займається виготовленням конічних клапанів. «Там невеликі обсяги виробництва, воно працює на експорт», – зазначив Пекарчук. Щодо датського підприємства нічого нового він не сказав.

*

Відтепер новини з «Прибутку» можна отримувати на e-mail.

Просто введіть адресу Вашої електронної пошти за цим посиланням:

Економічні новини на E-mail

Відмовитись від розсилки Ви зможете у будь-який час, клікнувши на лінк «unsubscribe now» внизу кожного листа розсилки.

«Прибуток»

x

Рекомендуємо

Ключі від орендованої квартири

Мешканці Львівщини не поспішають платити податки з доходу від здавання житла в оренду

Громадяни, які володіють житловою нерухомістю і здають її в оренду за посередництвом ...