Головна » Інше » Третина продавців комп’ютерів у Львові промишляють піратським програмним забезпеченням

Третина продавців комп’ютерів у Львові промишляють піратським програмним забезпеченням

Фото: prosheprostogo.com

37% магазинів комп’ютерної техніки та сервісних центрів у Львові пропонують покупцям встановити на комп’ютери піратське програмне забезпечення (ПЗ) або продають їх із уже встановленою неліцензійною операційною системою. 

Про це повідомив керівник департаменту з захисту прав інтелектуальної власності компанії «Майкрософт Україна» Юрій Омельченко на прес-конференції, посилаючись на результати чергової хвилі програми «таємний покупець», яку Microsoft провів нещодавно, передає «Вголос про економіку».

Аналогічне дослідження, проведене у березні 2010 року, засвідчило, що неліцензійне ПЗ у Львові пропонували 54% торгових точок.

Таким чином обсяги піратства менш ніж за рік тут скоротились на 17 відсоткових пункта.

Крім Львова, дослідження Microsoft охопило й інші великі міста України. Так, «таємні покупці» під час останньої хвилі промоніторили ситуацію у 837 торгових точках. Найбільший рівень піратства зафіксували у Вінниці (у 55% випадків), Миколаєві та Одесі (48%).

Причому у недобросовісній поведінці викрили не лише дрібні магазини, але й великі торгівельні мережі.

Так, звинувачення в торгівлі неліцензійним ПЗ висунуто мережам «Фокстрот», «Алло!», DiaWest і «Технополіс».

Microsoft розраховує стягнути з них компенсацію за порушення авторського права. Вона, за словами Владислава Шаповала, директора по роботі з державними органами «Майкрософт Україна», може скласти «десятки тисяч гривень».

На запитання, чи були факти закриття магазинів, в яких виявили комп’ютери з піратським ПЗ, Шаповал відповів, що компанія не ставить собі за мету закриття торгових точок, а лише вимагає, аби вони використовували виключно ліцензійні програми.

Через тиждень Microsoft планує розпочати чергову хвилю програми «таємний покупець», яка на цей раз охопить 1200 торгових точок.

«Прибуток»

x

Рекомендуємо

Ключі від орендованої квартири

Мешканці Львівщини не поспішають платити податки з доходу від здавання житла в оренду

Громадяни, які володіють житловою нерухомістю і здають її в оренду за посередництвом ...