Головна » Інше » На Львівщині створять мережу «соціальних магазинів»

На Львівщині створять мережу «соціальних магазинів»

Фото: dp.ric.ua

Голова Львівської обласної державної адміністрації Василь Горбаль звернувся до голів РДА у Львівській області і до міських голів міст обласного значення з дорученням розпочати підготовку до відкриття в області мережі соціальних магазинів, у яких соціально значимі групи товарів будуть реалізовуватися за цінами виробників.

«Питання цін на соціально значимі товари, на продукти харчування повинні стояти перед кожним керівником. Які будуть ціни – так люди і оцінять владу», – наголосив В.Горбаль на нараді щодо організації соціальних магазинів для обслуговування соціально незахищених верств населення, що відбулася сьогодні, 30 вересня, передає «Zaxid.net».

Виступаючи на нараді з доповіддю, начальник головного управління праці та соціального захисту населення ЛОДА Василь Мартиняк наголосив, що мережі соціальних магазинів успішно функціонують у багатьох європейських країнах, і Україна має достатній потенціал для того, щоб подібну мережу організувати.

При цьому створення подібної мережі буде вигідним не лише незахищеним групам населення Львівської області, зазначив В. Мартиняк. За його словами, оскільки ціни у соціальних магазинах будуть нижчими, ніж у звичайних комерційних магазинах, там будуть частіше купувати продукти, а це, у свою чергу, забезпечить самим виробникам значно більший оборот коштів.

Начальник головного управління праці та соціального захисту населення Львівської ОДА, втім, наголосив, що рентабельність мережі соціальних магазинів повинна бути мінімальною, а одним із найголовніших завдань визначив створення таких магазинів в густонаселених районах Львівщини, що повинно дати змогу добиратися туди навіть людям із обмеженими можливостями пересування.

Представники підприємств, що брали участь у нараді – зокрема, заступник генерального директора ТВК «Львівхолод» Ігор Пастущак, директор червоноградського панчішного підприємства «Дюна-Веста» Юрій Капустяник і комерційний директор ВАТ «Хлібпром» Віталій Яструбецький – заявили про свою готовність постачати свою продукцію до соціальних магазинів, де вони будуть реалізовуватися за ціною виробника.

Водночас підприємці підкреслили, що має йтися не про популістське рішення, після якого створені соціальні магазини не функціонуватимуть і року, а про довготривалу стратегію. Також вони звернули увагу на необхідність створення механізму, що гарантував би, що продукти за цінами виробника зможуть купити саме представники соціально незахищених верств населення, а не будь-хто інший.

За результатами наради голова ЛОДА Василь Горбаль доручив головам районних держадміністрацій і головам міст обласного значення провести відповідну організаційну роботу з суб’єктами підприємницької діяльності щодо відкриття в районах та містах області соціальних магазинів, які здійснюватимуть реалізацію соціально значимих товарів за цінами виробників.

Prybutok.com.ua

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...