Головна » Інше » СОТ прогнозує зростання торгівлі

СОТ прогнозує зростання торгівлі

Світова торгівля прямує до відновлення після стрімкого падіння, яке спіткало її вперше за останні 70 років, вважають економісти СОТ, передає BBC.

У 2009 році світовий об’єм експорту товарів впав на 12%, в основному через глобальну фінансову кризу.

Сьогодні представники Світової організації торгівлі передбачають відновлення світової торгівлі і максимальний ріст у розмірі 9,5%. Економісти вірять: розширення світової торгівлі означає те, що потрібно ще один рік для світового товарообігу для того, щоб перевершити пікові показники 2008 року.

«Ми побачили світло в кінці тунелю і торгівля обіцяє стати важливою складовою відновлення економіки», — відзначив генеральний директор СОТ Паскаль Ламі.

Передбачається ріст об’єму експорту розвинених економік світу на рівні 7,5%, в той час, коли поставки від країн, що розвиваються, зростуть орієнтовно на 11%.

Однією з загроз відновлення економіки є значне сповільнення росту, яке ще присутнє в глобальній економіці і означає, що заводи та виробничі об’єкти у світі продовжують працювати набагато нижче від своїх максимальних можливостей. Пройде ще трохи часу, перш ніж появляться нові потужності.

Експерти СОТ також відзначають, що ще одним значним фактором, що негативно вплине на відновлення економіки є безробіття, рівень якого, ймовірно, залишатиметься високим у багатьох країнах протягом всього 2010 року.

У доларовому значені світовий експорт товарів у 2009 році впав на 23% – до 12,15 трильйонів USD, в той час, коли експорт послуг знизився на 13% — до 3,31 трлн.USD. У 2009 році падіння експорту послуг, у порівнянні з минулим роком, відбулося вперше, починаючи з 1983 року.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...