Головна » Інше » Бюджет Львівщини-2010 озадачили непідйомними доходами від податків і зборів

Бюджет Львівщини-2010 озадачили непідйомними доходами від податків і зборів

Видаткова частина бюджету Львівської області на 2010 рік зросте на 26,8%, або на 760 млн. грн, порівняно з минулим роком — до 3 млрд. 609 млн. гривень. 

Про це повідомив начальник головного управління фінансів Львівської облдержадміністрації Олег Демків під час розгляду проекту бюджету області на 2010 рік комісіями облради сьогодні, 5 травня.

«Зростання вагоме у порівнянні з минулим роком. До 2008 року таких приростів ми не мали», — прокоментував він.

За його словами, у проекті бюджету-2010 суттєво збільшено соціальні стандарти.

Значні видатки передбачено на підвищення мінімальної зарплати: якщо сьогодні вона складає 844 грн., то до кінця року буде піднята до 922 грн.

«Такого приросту я не пам’ятаю», — зазначив Демків.

При цьому підвищення «мінімалки» призведе до того, що третина працівників бюджетної сфери отримуватиме оклади по єдиному мінімальному рівню. Тобто відбудеться зрівняйлівка.

В частині доходів обласного бюджету передбачено зростання на 10% доходів від податків і зборів. Загалом планується отримати 658 млн. гривень.

Демків назвав це завданням «амбітним і складним», навівши приклад 2009 року, коли доходи від податків і зборів зросли лише на 0,9%.

Заплановано також збільшення обсягу дотацій.

Демків зазначив, що, з одного боку, «це ніби й добре», проте, з іншого боку, останні три місяці спостерігається тенденція до затримок дотацій. Таким чином сума недоотриманих дотацій за лютий-квітень 2010 р. сягнула 20 млн. гривень.

Причина затримок полягає у невиконанні планів митницею та податковою, пояснив начальник фінансового управління.

Відтак він прогнозує, що проблеми з дотаціями продовжаться й надалі.

На запитання із залу, як управління фінансів ЛОДА планує розв’язати проблему із затримкою платежів через казначейство, Олег Демків відповів, що з цим можна боротись лише прийняттям, як він висловився, реального бюджету, в якому не буде популізму.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...