Головна » Інше » Львівська облрада виходить зі складу співзасновників «УТ-Захід»

Львівська облрада виходить зі складу співзасновників «УТ-Захід»

Львівська обласна рада прийняла рішення про вихід зі складу співзасновників ТзОВ «Телерадіокомпанія «УТ-Захід». 

«За» це рішення сьогодні проголосували 84 депутата обласної ради із 103 присутніх.

Рішення приймалось після звіту тимчасової контрольної комісії з вивчення питання входження комунального підприємства ЛОР «Телекомпанія «Львів-ТБ» співзасновником до ТзОВ «Телерадіокомпанія «УТ-Захід».

Голова тимчасової комісії Петро Колодій, виступаючи на сесії, зазначив, що очолювана ним комісія дійшла висновку про необхідність виходу із складу співзасновників «УТ-Захід».

Під час своєї роботи комісія виявила ряд порушень при створенні «УТ-Захід». Головним з них депутат назвав порушення п. 2, ст. 43 Закону України «Про телебачення та радіомовлення». (Власник технічних засобів мовлення або організація, що їх експлуатує, не має права надавати технічні засоби мовлення в користування телерадіоорганізаціям, які не мають відповідної
ліцензії або якщо відповідна ліцензія втратила чинність).

«Відповідно до цього закону наше рішення про передачу майна було незаконне і прокуратура мала б внести протест», — підкреслив Петро Колодій.

Депутат Олександр Москалюк запропонував встановити термін для виходу зі складу співзасновників «УТ-Захід», зважаючи на необхідність дотримання відповідних юридичних процедур. Зокрема, у статуті підприємства сказано, що кожен з учасників повинен попередити про вихід за 3 місяці до дати виходу. На пропозицію депутата обласна рада встановила такий термін – до 1 серпня 2010 р.

Іншим пунктом цього рішення облрада доручила «Львів-ТБ» напрацювати механізм взаємовигідної співпраці із «УТ-Захід».

Нагадаємо, Львівська обрада, входячи в співзасновники «УТ-Захід» через комунальне підприємство «Львів-ТБ», внесла в статутний фонд ТзОВ «УТ-Захід» майно на суму понад 1,8 млн. гривень, за що отримала частку у 33,3%.

У листопаді 2009 року стало відомо, що почесному президенту ФК «Карпати» Петру Димінському опосередковано належать 66% телеканалу «УТ-Захід».

Довідавшись про незрозумілу ситуацію на телеканалі, Львівська обласна рада призупинила свою участь у ньому і створила тимчасову контрольну комісію з вивчення цього питання.

«УТ-Захід» викинула облраду з ефіру

На реакцію «УТ-Захід» на рішення обласних обранців не довелося довго чекати. Щойно питання було проголосовано, телекомпанія припинила трансляцію сесії обласної ради.

Голова облради Мирослав Сеник попросив розібратись в ситуації, наголосивши, що, попри рішення про вихід зі складу співзасновників, облрада має всі необхідні договори з «УТ-Захід» на трансляцію засідань сесії.

Після цього Сеник повідомив, що гендиректор Львівської ОДТРК Ярослав Климович погодився на трансляцію сесії із запізненням на годину.

За матеріалами «Вголосу»

x

Рекомендуємо

Ключі від орендованої квартири

Мешканці Львівщини не поспішають платити податки з доходу від здавання житла в оренду

Громадяни, які володіють житловою нерухомістю і здають її в оренду за посередництвом ...