Фото: Korrespondent.net

Львівська облрада звернулась до Януковича, Азарова і Богатирьової з вимогою усунути з посади голови Держмитслужби Ігоря Калєтніка. 

«З моменту призначення Калєтніка І.Г. головою Державної митної служби України в цій структурі склалася тривожна ситуація. Численні скарги громадян на побори і корупцію, повідомлення про викриття контрабандних схем, скандальні затримання митників-корупціонерів свідчать, що керівництво Митної служби як мінімум не справляється зі своїми посадовими обов’язками», – йдеться у зверненні, яке підтримали 78 із 116 депутатів.

Особливо тривожна ситуація, на думку депутатів, склалася на Львівській митниці.

Зокрема, їх непокоїть кадрова політика на митниці: «Тут вказівками голови Державної митної служби проводиться упереджена, непрофесійна та дискримінаційна кадрова політика, під надуманими приводами масово звільняють з роботи працівників-уродженців західного регіону, а натомість призначають на посади працівників із заплямованою репутацією, але з інших областей». Це, підкреслюють вони, призводить до «небаченого раніше зростання контрабанди, хабарництва і корупції на митниці».

Нагадаємо, нещодавно на отриманні хабара в розмірі 7 тис. доларів правоохоронці затримали заступника начальника Львівської митниці Клавдію Кутикіну.

А 5 березня співробітники ДАІ спільно з депутатами облради від ВО «Свобода» затримали у Львові вантажівку, яка перевозила контрабандний товар на суму близько 1 млн. доларів.

Як наголосив на сьогоднішньому засіданні сесії перший заступник голови ЛОР Петро Колодій, це – не перший такий випадок. З його слів випливає, що існує певна фірма, яка лише за лютий 2011 року «перегнала» через Рава-Руську митницю 167 вантажівок з контрабандою. А за минулий рік поза митним контролем в Україну прошмигнули 700 вантажівок, зазначив Колодій.

Калєтнік з відповіддю львів’янам не забарився.

Він через прес-службу Держмитслужби повідомив, що за 2010 рік та перші два місяці 2011-го зусиллями працівників Держмитслужби було перекрито десятки т.зв. «вікон» на кордоні, через які «тіньовими» методами завозили на митну територію України контрабандні товари, контрафактну продукцію, товари, не придатні до вживання або заборонені для продажу в Україні, а також зброю і наркотики.

«Одне з найбільших таких «вікон», а вірніше «чорна контрабандна діра», яка для багатьох місцевих політиків та бізнес-еліти слугувала основним джерелом незаконних доходів, була перекрита на Львівській митниці», – заявив Калєтнік.

Після цього, за його словами, надходження до бюджету різко зросли. Так, у січні-лютому 2011 р. львівські митники перерахували в казну 494 млн. грн., що на 50% більше аналогічного періоду минулого року.

Калєтнік пішов далі: шляхом хитромудрих підрахунків сальдо зовнішньої торгівлі України з Польщею вивів обсяг контрабанди у 2009 році, на якій нажилися контрабандисти і місцеві чиновники, які за ними стояли. Це – 400 мільйонів доларів.

«Безперечно, зусилля по наведенню ладу на Львівській митниці не могли не спричинити опір з боку тих, хто прийшов у місцеву владу щоб мати можливість прикривати тіньові схеми свого бізнесу, зокрема, пов’язані з контрабандою. І не дивно, що серед 124 працівників Львівської митниці, звільнених у 2010 році за вчинення правопорушень, що сприяли контрабандному ввезенню товарів є чимало близьких родичів депутатів Львівської обласної Ради та інших відомих осіб Львівської області», – сказано в заяві керівника українських митників.

Таким чином звернення Львівської облради до вищого керівництва держави Ігор Калєтнік вважає підтвердженням того, що вжиті заходи для наведення порядку на Львівській митниці мали успіх.

*

Відтепер новини з «Прибутку» можна отримувати на e-mail.

Просто введіть адресу Вашої електронної пошти за цим посиланням:

Економічні новини на E-mail

Відмовитись від розсилки Ви зможете у будь-який час, клікнувши на лінк «unsubscribe now» внизу кожного листа розсилки.

«Прибуток»