На львівському «Вернісажі» є все. Крім прапорів Євросоюзу. «Прапорів ЄС нема. Прошу пана, ви їх не знайдете — всі зараз питають, — каже продавчиня ятки з сувенірами, і додає: — Беріть український».
З синьо-жовтими прапорами на мистецькому ринку в центрі Львова якраз жодних проблем. Висять на кожному кроці. Бери — не хочу. Коштують по 35 гривень.
Відколи в українських містах стартували євромайдани, символіка ЄС розходиться, немов гарячі пиріжки, зазначають підприємці. Прапори різних розмірів, шалики, футболки, наліпки, магнітики — прихильники євроінтеграції змітають все.
Хоча, як зазначила адміністратор інтернет-магазину Flagmaster.com.ua Дарина Щербина, підвищення попиту на прапори Євросоюзу спостерігається уже три роки. Улітку їх стали сильно брати співробітники державних органів влади, оскільки вийшов нормативно-праповий акт, яким було рекомендовано в державних установах поряд з українським прапором повісити прапор ЄС. У вересні за чиновниками підтягнулись освітяни.
«Якщо взяти проаналізувати продажі за останні півроку, то реалізація готових прапорів Євросоюзу складає 25% від загального продажу усіх прапорів. Найбільше замовляють готелі, організатори конференцій та зустрічей, партії, державні органи», — додав директор ТОВ «Компанія «Лідер-М» (Львів) Юрій Павлишин.
Інтернет-магазини до ажіотажного попиту останніх днів виявилися не готові. Запаси прапорів вичерпались, і тепер на деяких сайтах можна побачити повідомлення «Нема в наявності».
Щодо цін, то в різних онлайн-шопах вони різні, залежно від розмірів прапорів. Так, в Chaspik.lviv.ua стяг 230х140 см коштує 614,41 грн., в Druk.lviv.ua за прапор 150х100 см просять 314 грн.
Повним ходом йде торгівля символікою ЄС поблизу самого Євромайдану. Біля пам’ятника Тарасові Шевченку ще з часів «Клумби», де наприкінці 1980-х збиралася національно свідома публіка, ведеться торгівля сувенірами. Тепер тут разом з синьо-жовтими, червоно-чорними прапорцями, патріотичною літературою та листівками з зображенням Бандери продають прапори та наліпки з емблемою Європейського Союзу. Прапори — по 130 гривень, маленькі прапорці «для махання» — по 10 грн. Є ще наліпки на машину, вони по 20 грн. Від покупців нема відбою. Одні роблять революцію, інші — гроші.