Головна » Інше » Бродський придумав, як стягнути з малого бізнесу ще 50 млрд. грн.

Бродський придумав, як стягнути з малого бізнесу ще 50 млрд. грн.

Голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський пропонує запровадити індикативні заробітні плати для топ-менеджерів підприємств.

Про це голова комітету Михайло Бродський написав у своїй статті в останньому номері «Дзеркала тижня», передає «Вголос».

«Може, варто встановити індикативну заробітну плату для директорів, бухгалтерів і кваліфікованих працівників? Такий досвід упроваджений у Німеччині, Великобританії, Італії, Болгарії і навіть Росії. Згідно з цією ідеєю, директор не може отримувати менш як 5 мінімумів, бухгалтер — 3,5, працівник — 2», — пише Бродський.

Сумарно ефект від реалізації цієї ідеї може становити близько 50 млрд. грн., наголошує чиновник

«І при цьому не запроваджується жодного нового податку, просто захищається легальний бізнес, він стає більш конкурентоспроможним у боротьбі з нелегалами. Окрім того, при цьому в країні приблизно на третину зменшиться кількість субсидій, бо підприємці-оптимізатори активно користуються цим інструментом соціального захисту», — пише Бродський.

Зараз в Україні близько 120 тисяч директорів офіційно виписують собі мінімальну заробітну плату, відповідно — бухгалтерам і працівникам теж, зазначає він. «Це при тому, що практично неможливо знайти працівника на менш як 1,5—2 тис. грн. Розумна людина не ставитиме бухгалтерський підпис за менш як 2—2,5 тис. грн. Та й директора на реально працююче підприємство за менш як тисячі чотири гривень ви не знайдете. Хто хоче посперечатися, перелопатьте сайти з пропозиціями вакансій. Навряд чи вам вдасться спростувати мої слова», — йдеться в статті голови Держкомпідприємництва.

Усю статтю можна прочитати тут.

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...