Міністерство вугільної промисловості розпочало ревізію договорів про співпрацю з приватними інвесторами у вугільній галузі, маючи на меті відновити державний контроль над шахтами «Білозерська» та «Південнодонбаська», а також «Львівською вугільною компанією».
Про це повідомив заступник міністра вугільної промисловості Юрій Чередниченко, пише «Комерсант-Україна».
В Мінвуглепромі підрахували, що минулого року суми аренди та необхідних інвестицій арендаторами державного майна у вугільній галузі були занижені на 160-200 млн. грн.
Аби повернути державний контроль над ВАТ «Львівська вугільна компанія», міністерство докладає значних зусиль, зазначило джерело видання.
«Ми зібрали всі необхідні документи і передали їх в СБУ», — пояснили у відомстві.
Невипадково, очевидно, Служба безпеки України поновила інформаційні атаки на «Львівську вугільну компанію», повідомивши про виявлення порушень, що призвели до втрати державного майна на суму 1,2 млн. гривень. Перший «залп» по компанії СБУ зробила ще рік тому.
На думку аналітика ІК Dragon Capital Сергія Гайди, у міністерства є всі шанси добитися свого.
«З досвіду попередніх років можна сказати, що будь-який договір можна розірвати, особливо коли порушені конкретні пункти угоди. Але робити це доведеться через суд, причому позов повинен буде подавати не Мінвуглепром, а Фонд держмайна, в якого підписано угоду про аренду», — пояснив управляючий партнер Astapow Lawyers Андрій Астапов.
«Як тільки до нас офіційно звернеться Міністерство вугільної промисловості, ми обов’язково розглянемо питання подання відповідного позову», — заявила прес-секретар ФДМУ Ніна Яворська.
«Львівська вугільна компаня» створена 2008 року. Спеціалізується на агломерації вугілля.
На початку створення компанії її статутний фонд в сумі 305 млн. гривень було поділено між ЗАТ «Львівсистеменерго» (62,4221% акцій) та державою в особі Регіонального відділення ФДМУ у Львівській області (37,5779%).
На кінець вересня 2009 року доля «Львівсистеменерго» у компанії була розпорошена між київськими ЗАТ «Зінвест» — 23%, ТзОВ «Старт Капітал» — 22,75% та ТзОВ «Бізнес консалтинговий центр» (Львівська область) — 16,66%.
2009 рік «Львівська вугільна компанія» спрацювала зі збитком в сумі 34,162 млн. грн. (у 2008 році — 58 тис. грн. прибутку).
Раніше повідомлялось, що 1 червня 2010 року Фонд держмайна планує провестиконкурс з продажу держпакету акцій «Львівської вугільної компанії».