Головна » Інше » Пільга для підприємців по грошовій оцінці землі залишиться на рівні минулого року

Пільга для підприємців по грошовій оцінці землі залишиться на рівні минулого року

Фото: procherk.ru

У 2012 році розмір пільги для підприємців по грошовій оцінці землі у Львові залишиться на рівні минулого року – 60%. 

Про це повідомив начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин міськради Михайло Бокало, інформує прес-служба ЛМР.

«Пільгу для підприємців по грошовій оцінці землі ми залишаємо на рівні 60% – на рівні минулого року. Крім того, було затверджено верхню межу грошової оцінки, відповідно до якої вартість орендної плати за землю відповідно не може зростати більше, ніж на 40%», — сказав він.

Як повідомив чиновник, сьогодні укладено 3,5 тис. договорів оренди з підприємцями. З половиною з них уже переукладено угоди відповідно до нової грошової оцінки.

Прес-служба нагадує, що відповідно до ухвали сесії Львівської міської ради від 22 березня 2012 року № 1372 затверджено, що платники орендної плати за землю та земельного податку здійснюють їх сплату у 2012 році на підставі грошової оцінки земель м. Львова з пільгою у розмірі 60 % від суми нарахованих платежів.

За умови збільшення орендної плати за землю у 2012 році (у порівнянні з 2010 роком) більше, ніж у 1,4 рази, при сплаті орендної плати за землю орендарем застосовуються фіксований коефіцієнт збільшення розміру орендної плати за землю на 2012 рік – 1,4, тобто на 40%. Ця норма застосовується лише до договорів оренди землі, згідно з якими річний розмір орендної плати за землю не є меншим, ніж трикратний розмір земельного податку.

У випадку зменшення орендної плати за землю (у порівнянні з 2010 роком), при проведенні розрахунку орендної плати за землю впродовж 2012 року пільга не застосовуватиметься, а зміни до договору оренди землі не вноситимуться.

Нормативну грошову оцінку використовують для визначення розміру земельного податку та орендної плати за землю.

З 1 січня 2011 року у Львові введена нова нормативно-грошова оцінка землі на основі ухвали Львівської міської ради від 18.06.2009 № 2712 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Львова», якою встановлено середню (базову) вартість 1 кв. м земель міста з врахуванням регіональних факторів у розмірі 470,29 грн.

Статтею 18 Закону України  «Про оцінку земель»  передбачено необхідність проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів не рідше, як один раз у 5-7 років та земель сільськогосподарського призначення – не рідше, як один раз у 7-10 років.

Згідно зі ст.36 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним. Відповідно до земельного законодавства України плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Складовою частиною нової оцінки земель міста стала схема зонування, базова вартість земель різного функціонального використання, розробка нормативної власності в розрізі економіко-планувальних зон та система коефіцієнтів, що характеризують функціональне використання і локальні особливості та місце розташування окремих земельних ділянок. Місто розбито на 75 економіко-планувальних зон 359 оціночних районів, опрацьовано 7539 локальних показників.

Нормативно грошова оцінка є основою для формування ціни землі, особливо при здійсненні операцій з її купівлі-продажу та розміру плати за землю. Вартість землі формує конкурентний попит на неї, який проявляється на аукціонах та постійно змінює її середньозважену вартість по оціночних зонах районів міста.

«Прибуток»

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...