Головна » Інше » Грошова оцінка землі у Львові, яка збурила підприємців, може зрости ще більше

Грошова оцінка землі у Львові, яка збурила підприємців, може зрости ще більше

Фото: zaxid.net

Нова нормативно-грошова оцінка землі, яку розробляють у Львівській міській раді, може бути ще вищою від тієї, проти якої мітингували львівські підприємці. 

Про це сьогодні, 14 червня, йшлося на прес-конференції у Львівській міській раді, передає ЗІК.

Як відомо, з 1 січня 2011 року у Львові було збільшено нормативну грошову оцінку землі в 2,5 раза – до 470,2 грн за 1 кв м (з 184,9 грн за 1 кв м).

Наприкінці березня підприємці вийшли з пікетом під стіни Ратуші, після чого на сесії ЛМР було прийнято рішення про призупинення нарахування земельної плати у таких великих розмірах та запроваджено пільги. Також було створено робочу групу, яка мала переглянути нормативно-грошову оцінку землі за три місяці. Управлінню природних ресурсів було доручено відкоригувати базову вартість нормативно-грошової оцінки землі.

Як повідомив сьогодні заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР Ігор Гуменчук, управління одразу ж звернулося до Інституту «Містопроект» та Інституту проектування міст з проханням виконати роботи з коригування нормативно-грошової оцінки землі.

«Ми кожного тижня збираємо наради з цього приводу і виробили графік виконання робіт і, властиво, згідно з цим графіком попередні документи ми мали б подати до 1 липня. Але на минулій нараді, коли були представлені попередні розрахунки базової вартості землі, виявилося, що нинішня вартість 470 грн за м кв може є ще нижчою, від тої, яку пропонується прийняти. Називалися цифри, за якими базова ставка орендної плати землі і земельного податку буде більше як 500 грн. Для того, щоб попередити будь-які інсинуації з цього питання я довожу до відома про наявність такої ситуації», – наголосив Гуменчук.

Відтак він уточнив, що нова, так звана, відкоригована грошова оцінка землі можу бути ще вищою за 470 грн, проти яких пікетувати підприємці.

Гуменчук пояснив, що вони взяли паузу ще на тиждень і запропонували Інституту «Містопроект»обґрунтувати свої цифри, щоб зрозуміти ситуацію, та запропонували Інституту землеустрою опрацювати питання щодо локальних і зональних факторів, які впливають на нормативно-грошову оцінку землі. «І зусилля виконавчих органів будуть спрямовані на те, щоб до нас не було жодних претензій з боку контролюючих органів в частині опрацювання базової ставки грошової оцінки землі», – сказав він.

Також додав, що вони планують разом з експертами провести обрахунок навантаження на 1 мкв землі. «Ця базова оцінка 470 грн за м кв обраховувалася у 2007-2008 рр. Вона була достатньо обґрунтована. За цей період впала експертна вартість землі, але капіталізація землі у Львові різко зросла за рахунок вкладень коштів в інфраструктуру міста і через надмірно концентровані забудови на території Львова. Площа Києва, наприклад, в 6 разів більша. Відповідно там насиченість на метр квадратний набагато нижча. Площа Одеси у 1,5-2 раза більша від Львова, тому там капіталізація землі набагато нижча від Львова», – пояснив він.

Гуменчук також додав, що є базова ставка, а є локальні і зональні фактори, які впливають на оцінку землі. Саме за рахунок цих факторів зараз планують здійснити крок для пониження навантаження від грошової оцінки землі. «Я не виключаю, що однією з ухвал ЛМР буде введено якийсь понижений коефіцієнт, який дасть змогу стабілізувати ситуацію. Адже ми не можемо цифри моделювати, як собі заманеться. Є відповідна наука. Ми розмовляли з спеціалістами з Києва і будемо шукати варіанти. Адже цифра понад 500 грн за м кв стане колапсом для міста. Тому ми зараз думатимемо над тим, яким чином зберегти ціну і опустити її до прийнятного рівня», – наголосив Гуменчук.

Відтак запровадження нової грошової оцінки землі може трохи зміститися у часі, каже Гуменчук, і прийматимуть її не з 1 липня, а з 1 вересня 2011 року, після громадських обговорень.

 

«Прибуток»

x

Рекомендуємо

Ключі від орендованої квартири

Мешканці Львівщини не поспішають платити податки з доходу від здавання житла в оренду

Громадяни, які володіють житловою нерухомістю і здають її в оренду за посередництвом ...