На особистий прийом до голови комісії комплексної перевірки Львівської митниці записались не більше десяти осіб. 

Сьогодні, 17 березня, о третій годині дня в громадській приймальні Львівської митниці розпочався особистий прийом громадян, суб’єктів підприємницької діяльності та працівників Львівської митниці.

Проводив його Юрій Соловков (на фото), голова комісії з комплексної перевірки Львівської митниці, яка останніми днями наробила на Львівщині багато шуму.

Прийом був закритий для преси. Принаймні так повідомили редактору «Вголосу» у прес-службі Львівської митниці, коли він намагався акредитувати нашого журналіста.

Тож нічого не залишилось, як заявитись на зустріч з «великим ревізором» без запрошення.

Громадська приймальня Львівської митниці розташована на вул. Костюшко, 1, у тій же будівлі, що й адміністрація. Приймальня представляє собою кабінет, де з меблів лише стіл та стільці. Номер кабінету досить символічний — 113.

Під кабінетом кореспондент «Вголосу» застав трьох чоловіків, які поволі щось обговорювали між собою.

Ніхто не запитував журналістського посвідчення або посвідчення особи.

На столі біля чоловіків лежав звичайний аркуш паперу формату А4, на якому було видрукувано перелік із семи пунктів. Кожен пункт — це представник (представники) тої чи іншої компанію або організації. Поруч зазначалось, з яким питанням вони звертаються до Юрія Соловкова.

На прийом, зокрема, записались заступник голови Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Михайло Вельгош, головний інспектор митного поста «Мостиська» Микола Бараник, представники фірм «Прушинські Україна», «Снєжка Україна», «Вугілля-трейд» та Klingspor. Серед інших був і Данило Мокрик, наш колега з інтернет-видання Zaxid.net.

З кабінету №113 чути було жваву розмову. Голосну, але не агресивну. Двері відчинились і з них вийшов Михайло Вельгош.

— Ну, що там? — обережно запитую його.

— Та нічого. Поговорили про проблеми підприємців. Він мене запитував, який я в тому маю інтерес. Я відповів, що просто представляю роботодавців, і якщо його ласка, то ми готові з ним зустрітися у розширеному складі і обговорити всі проблемні питання.

— А які є проблемні питання?

— Довго визначається митна вартість товару. Щоб пришвидшити, самі розумієте, що треба. А кожен день простою фури — це гроші. От маємо одну машину, яка вже з середини лютого на кордоні стоїть.

Далі пан Вельгош розповів, що знає Юрія Соловкова ще з початку 90-х років, але ніколи не мав нагоди познайомитись з ним особисто. «От, стало цікаво побачити», — зізнався він.

Тим часом з кабінету вийшов настуний відвідувач і приєднався до нашої з Михайлом Вельгошом бесіди. Нашим новим співрозмовником виявився Дмитро Євков, менеджер з постачання Klingspor. Тема його розмови з головою комісії з комплексної перевірки Львівської митниці була заявлена так — «щодо примусової перереєстрації».

Німецька компанія Klingspor уже добре відома на Львівщині. От уже декілька років, як вона будує у Великих Мостах завод з виробництва абразивних матеріалів.

Пан Євков повідомив, що з 2008 року в області працює відділ продаж Klingspor. Увесь цей час він був закріплений за митним постом «Малехів». Але компанія вже завершила будівництво заводу у Великих Мостах і в квітні-травні 2011 року збирається запустити на ньому виробництво. «Почалися дзвінки з Червонограда (очевидно, йдеться про митний пост «Сокаль». – прим. Авт.): «Давайте, переакредитовуйтесь, в нас розмитнюйтесь», — продовжує Дмитро Євков. — Я от звернувся до пана Соловкова, і він сказав, що можна написати на його ім’я заяву і проблема ця вирішується. Більше не будуть дзвонити».

Klingspor простіше працювати з м/п «Малехів», оскільки саме тут у компанії є склад, додав Д.Євков.

Журналіст Данило Мокрик пробув в громадській приймальні недовго. Опісля розповів, що говорив із Соловковим про існування бази подвійної митної вартості, про яку під час сесії Львівської облради 11 березня повідомив екс-керівник митного поста «Мостиська» Сергій Коваль. Соловков на це, за словами журналіста, відповів, що не вірить, що така база справді існує.

Час минав, але ніхто більше на прийом до київського гостя не з’являвся. Навіть митник Микола Бараник, який збирався поділитися фактами корупції та хабарництва на Львівській митниці.

Наступного тижня Юрій Соловков проведе ще один особистий прийом, але, як кажуть, він вже стосуватиметься працівників митниці. Очолювана ним комісія має завершити комплексну перевірку Львівської митниці до 29 березня.