ВАТ „Стрий Авто” (Львівська обл.) виконало замовлення „Бориспільського автозаводу” (Київ) щодо виробництва 17 шкільних автобусів для Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації.
Про це „Контекст-медіа” повідомив директор „Стрий Авто” Ігор Васильків.
Він сказав, що, крім цього, „Стрий Авто” на сьогодні виробило і поставило ще 4 автобуси безпосередньо для районів Львівщини.
У цілому, за словами Ігора Васильківа, для області на замовлення „Бориспільського автозаводу” має бути випущено 32 шкільних автобуси. Він запевнив, що упродовж вересня-жовтня завдання київського підприємства буде виконане.
Ігор Васильків очікує, що, виконавши нинішнє замовлення, „Стрий Авто” й надалі отримуватиме пропозиції виробляти шкільні автобуси у рамках виконання урядової програми „Шкільний автобус”.
26 серпня цього року „Стрий Авто” передало Головному управлінню освіти і науки Львівської ОДА перші 10 шкільних автобусів на базі моделі А-079 „Еталон”, вироблених на замовлення „Бориспільського автозаводу”. Ще 7 автобусів воно мало передати до 1 вересня.
17 липня тендерний комітет ЛОДА визнав ЗАТ „Бориспільський автозавод” переможцем оголошеного 12 травня Головним управлінням освіти і науки із закупівлі 17 шкільних автобусів у рамках виконання програми „Шкільний автобус”. „Бориспільський автозавод” погодився поставити для області автобуси за ціною 138 тис. грн./шт. Автобуси на його замовлення мало виробити ВАТ „Стрий Авто”.
До участі в тендері по шкільному автобусу, який був оголошений Головним управлінням освіти і науки ЛОДА, зголосилося загалом 5 компаній. Двох претендентів експертна група відкинула на стадії відкриття пакетів з пропозиціями. Безпосередньо до участі в тендері були допущені ЗАТ „Бориспільський автозавод”, ВАТ „Львівський автобусний завод” і ВАТ „Укравтобуспром” (Львів). Виставлені ними ціни на автобуси коливалися від 120 тис. грн. до 140 тис. грн.
На закупівлю шкільних автобусів в обласному бюджеті Львівщини передбачено 2,4 млн. грн. і ще 2 млн. грн. — у бюджетах районів.
Львівщина загалом потребує 500-600 шкільних автобусів.
16 січня Кабмін прийняв постанову №31 про запровадження програми „Шкільний автобус”.