Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Інститут економічних досліджень та політичних консультацій представили Рейтинг інвестиційної привабливості регіонів. До трійки найпривабливіших увійшли Харківська, Львівська і Донецька області.
Аутсайдерами рейтингу стали Запорізька область, м. Севастополь та Чернівецька область.
При укладенні рейтингу враховувались «жорсткі» та «м’які» фактори, зазначає «Дело». До першої категорії входять природні й трудові ресурси, інноваційний потенціал, георгафічне розташування, споживчий і бізнес-сегмент, інфраструктура. До «м’яких» факторів експерти включили діловий клімат, правила та процедури, відкритість влади, діловий оптимізм, успішний досвід.
За «жорсткими» факторами перше місце зайняла Харківська область. Далі за нею йдуть Дніпропетровська, Донецька області, Київ і Львівська обл. В Харківській області — найкращі інфраструктура і трудові ресурси, а столиця визнана кращим регіоном щодо інноваційного потенціалу, споживчому і бізнес-сегменту.
За «м’якими» факторами найкращим регіоном визнали Львівську область. До п’ятірки також увійшли Харківська, Луганська, Закарпатська області та Крим.
У Харківській області — найкращий діловий клімат, у Закарпатській — ефективність держорганів. Адміністративні процедури інвестор проходить простіше за все у Житомирській області, де менше за все корупції. Прав власності дотримуються більш за все у Чернівецькій області. Влада більш за все відкрита інвесторам у Львівській області. Черкаська область посіла перше місце в категорії «податки і збори». А найвищий діловий оптимізм — у Криму.
Дослідження проводилося на замовлення «Укрнацпроекту», який очолює Владислав Каськів.
Раніше президент Віктор Янукович поставив завдання укласти рейтинг інвестпривабливості регіонів.