Головна » Бізнес » Нерухомість » Проблемні забудови Львова 2020
Проблемна новобудова у Львові

Проблемні забудови Львова 2020

Добре подумайте, перш ніж купувати квартири у цих новобудовах

Будьмо уважні! Львівська міськрада оновила перелік об’єктів житлового будівництва, які недобросовісні забудовники зводять без необхідних для цього дозвільних документів, незаконно. Цього разу до переліку увійшло 12 житлових комплексів, споруд, та навіть квартира в одному зі старих будинків в центрі Львова.

ЖК «Форест Хілл» на вул. На Нивах

За інформацією ЛМР, будинок збудували без документа, що надає право на виконання робіт та з порушеннями містобудівних умов, ДБН і перевищенням допустимої поверховості. Інспекція ДАБК у м. Львові подала до суду на забудовника, рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 19.07.2019 р. позовні вимоги про знесення цього багатоквартирного будинку задоволено частково, ухвалено знести самочинно збудовані 5−12-й поверхи на об’єкті будівництва на вул. На Нивах у м. Львові. 23.10.2019 8ААС залишив без змін рішення суду в частині знесення, лише змінив особу за рахунок якої має відбуватись знесення, з Федорів Г. Ф. на ТзОВ «Олдімстрой».

Після отримання виконавчого листа Інспекцією невідкладно вживатимуться заходи для направлення такого до органу виконавчої влади для примусового виконання.

ЖК «Галіція» на вул. Т. Шевченка, 307а

Замовником будівництва ТзОВ — «Каньйон» розпочато будівництво трьох секцій комплексу багатоквартирних житлових будинків без отримання документів на початок виконання будівельних робіт, з порушенням містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки та використанням її не за цільовим призначенням. Інспекцією ДАБК у м. Львові подано до суду позовну заяву про знесення самочинного будівництва. За результатами її розгляду 13.11.2018 р. Львівським окружним адміністративним судом позовні вимоги задоволено та винесено рішення про знесення трисекційного багатоквартирного житлового будинку на вул. Т. Шевченка, 307а, яке залишено без змін судом апеляційної інстанції 05.03.2019 р. та набрало законної сили.

Зблоковані павільйони на вул. Володимира Великого, 117

Їх будують без дозвільних документів та документа, що посвідчує право користування земельної ділянкою. Інспекція ДАБК у м. Львові видала припис про демонтаж, утім судові процеси тривають і досі.

ЖК «Варшава Хоум» на вул. Варшавська, 22

Забудовник ГО «Наше ідеальне місто» не має містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, документів на право землекористування, розробленого належним чином та затвердженого проекту будівництва, а також документів, які дають право виконувати будівельні роботи. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 29.03.2019р. задоволено позов Інспекції ДАБК у м. Львові про знесення цього об’єкта будівництва, однак за наслідками апеляційного перегляду справи рішення суду першої інстанції скасовано, а провадження у справі закрито, у зв’язку з тим, що збудований об’єкт було зареєстровано на праві приватної власності за ОК «Варшава Хоум», котрий в подальшому шляхом укладення договорів міни та купівлі-продажу відчужив квартири фізичним особам.

Крім цього, 08.07.2019 р. судом апеляційної інстанції винесено окрему ухвалу, вмотивовану тим, що оскільки будівництво багатоквартирного житлового будинку, що розташований на вул. Варшавській, 22 у м. Львові здійснювалось без жодних дозвільних документів, то реєстрація права власності на цей об’єкт є сумнівною та підлягає оцінці з боку правоохоронних органів на предмет наявності чи відсутності кримінального правопорушення, про що було ухвалено повідомити Генеральну прокуратуру України.

Станом на сьогодні вказана справа перебуває на розгляді у Верховному Суді.

ЖК «Вілла Варшава» на вул. Варшавська, 54

Забудовник також не має містобудівних умов і обмежень, оформленого і затвердженого проекту та документа, що дозволяє виконувати роботи. Оскільки ОК «Вілла Варшава» не виконано вимог приписів про усунення виявлених під час перевірок порушень, Інспекцією подано до Львівського окружного адміністративного суду позовну заяву про приведення самочинного будівництва на вул. Варшавській, 54 у м. Львові до попереднього стану. Під час розгляду справи ОК «Вілла Варшава» надано суду витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відповідно до яких за третіми особами у цій справі зареєстровано право приватної власності на об`єкти нерухомого майна, які розташовані в житловому будинку на вул. Варшавська, 54 у м. Львові. У зв’язку з цим, ухвалою суду від 20.06.2019 р. закрито провадження в цій адміністративній справі. Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.11.2019 апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові — задоволено, скасовано вищевказану ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 20.06.2019 року та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду. Рішення станом на сьогодні не прийнято.

ЖК «Престиж Умань» на вул. Уманська, 4

На зведення цього ЖК не видавали містобудівні умови та обмеження, забудовники не розробили проект та не отримали документи, що надають право виконувати роботи. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 07.05.2019 р. у справі за позовом Інспекції ДАБК у м. Львові зобов`язано ОК «Престиж Умань» за власний рахунок знести самочинно збудований об`єкт на вул. Уманська, 4 у м. Львові. В цьому випадку Інспекції вдалось зупинити самочинне будівництво багатоквартирного житлового будинку за вказаною адресою на початковій стадії — влаштування фундаменту. Судове рішення вже набрало законної сили та перебуває на примусовому виконанні.

Квартира №6 на вул. Балабана, 6

Будівельні роботи у квартирі № 6 на вул. Балабана, 6. Роботи виконувались без дозволів ДАБК, тож останньою подано до Львівського окружного адміністративного суду позовну заяву про приведення квартири до попереднього стану. Рішенням суду від 29.08.2019 р. позовні вимоги Інспекції задоволено. Справа перебуває на розгляді в суді апеляційної інстанції.

Споруда на вул. Балтійська, 20

Забудовник не отримав містобудівні умови і обмеження, документи на право землекористування, не затвердив проект та не отримав дозвіл на будівельні роботи.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2019 рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22.01.2019 року, яким зобов’язано замовника будівництва знести самочинно збудований об’єкт — скасовано та ухвалено постанову, якою в задоволені позову Інспекції- відмовлено. Станом на сьогодні вказана справа перебуває на розгляді у Верховному Суді.

ЖК на Личаківській, 259

Замовник будівництва ТзОВ «Лідер Моноліт» не мав містобудівних умов і обмежень, розробленого та затвердженого проекту, а також дозволу на виконання робіт, тож постановою Личаківського районного суду м. Львова позовні вимоги Інспекції до ТзОВ «Лідер Моноліт» задоволено повністю. Вказане рішення 18.12.2018 р. залишено без змін судом апеляційної інстанції і до кінця квітня 2019 р. багатоквартирний житловий будинок на вул. Личаківська, 259 у м. Львові було повністю знесено, а земельна ділянка приведена до попереднього стану.

ЖК на вул. Антонича — Майданна

Замовник будівництва — ПрАТ «Автогаражний кооператив № 15 Галицького району Львова», підрядник: ПрАТ «Ірокс». Ще два ЖК, які будуються ПАТ «Ірокс» на вул. Тернопільська, 42 та Шевченка, 418 також визнали незаконними, оскільки у забудовника відсутні містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та документи, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою. Заходи державного архітектурно-будівельного контролю проводяться Департаментом ДАБІ у Львівській області.

Будова на вул. П.Мирного, 24

Інспекцією ДАБК у м. Львові виявлено факт самочинного будівництва на вул. П. Мирного, 24, площа якого становить близько 3 тис. кв. км. Працівники міської інспекції архбудконтролю виявили, що тут ведуться незаконні роботи. Жодних дозволів на реконструкцію чи добудову немає. Зараз здійснюється перекриття даху, встановлюються вікна, ведуться будівельні роботи.

Будова на вул. Судова

Як повідомили в юридичному департаменті, Львівська міська рада подала позовну заяву у Господарський суд Львівської області до ТзОВ «Голуба Лагуна» про приведення земельної ділянки до попереднього стану шляхом знесення самочинно збудованого об`єкта на вул. Судовій. Рішенням Господарського суду Львівської області від 23.01.2020 у справі № 914/1755/19 позовні вимоги Львівської міської ради задоволено повністю. Зобов`язано ТзОВ «Голуба Лагуна» привести земельну ділянку площею 0,0380 га на вул. Судовій у попередній стан, шляхом знесення будівництва.

Наведений вище перелік підготувала Інспекція ДАБК м. Львова на доручення мера Андрія Садового.

Усю інформацію про житлове будівництво у Львові — законне, незаконне і ризикове — можна отримати на інтерактивній мапі новобудов, яку створила і підтримує Асоціація західноукраїнських забудовників.

За матеріалами прес-служби ЛМР

Читайте також: 

– Такого ще не було. У Львові зносять 7-поверховий самобуд (фото, відео)

x

Рекомендуємо

Приміщення на вул. Зеленій, 7 продали з аукціону

Нежитлові приміщення на початку вул. Зеленої продали за 16 млн грн. За них боролись дев’ять учасників, ціна продажу значно перевищила стартову

У Львові продали нежитлові приміщення на першому поверсі будинку по вул. Зеленій, ...