Головна » Бізнес » IT » Понад 90% ІТ-компаній в Україні працюють за «сірими» схемами
Чоловік сидить за комп'ютером в коворкінгу

Понад 90% ІТ-компаній в Україні працюють за «сірими» схемами

Серед українських ІТ-компаній лише одиниці оформляють трудові відносини з працівниками так, як би це мало бути в ідеалі, і чесно сплачують всі податки, абсолютна ж більшість, понад 90%, працюють за «сірими» або навіть «чорними» схемами.

Про це повідомив автор популярного Telegram-каналу «Записки економіста» Саша Лісік, який працює у Львові маркетологом в девелоперській компанії, описуючи, які існують варіанти оформлення співробітників в ІТ-компаніях України.

«Найпопулярніший варіант в нашій країні — сірий. Так працюють більше 90% всіх ІТ компаній в країні», — написав він.

За його словами, полягає цей варіант в тому, що співробітник ІТ-компанії оформляє себе як ФОП 3 групи і укладає не трудовий договір, а договір про надання послуг. «Тобто юридично, співробітник незалежний експерт, який консультує або пише код для компанії. І він отримує не зарплату, а оплату своїх послуг», — пояснив Лісік.

Паралельно з цим, продовжив пояснювати він, підписуються різні договори на кшталт аренди приміщення (тобто офіс оформлений як коворкінг, і співробітник бере робоче місце в оренду) і джентльменської угоди (де вже більше розписано про обов’язки, вихідні дні і т.д.). Компанія також сплачує всі податки за співробітника (сталі податки типу ЄСВ і 5% від доходу). «Тобто тут все якби офіційно і добре оформлено, і компанія платить 5% від доходу співробітника (замість 20% податку на доходи фіз. осіб)», — йдеться в публікації.

Таким чином, за підрахунками автора «Записок економіста», ІТ-компанія, що працює за «сірою» схемою оформлення трудових відносин з працівниками, сплачує податків у 6 разів менше, аніж мала би, якби працювала повністю прозоро. Проте, це все ж краще, аніж коли ІТ-компанії працюють зовсім «по-чорному», і сплачують всього-лиш податок з мінімальної ставки, а решту зарплати видають у конверті.

Більше про те, як айтішники оптимізовують податки, читайте нижче:

x

Рекомендуємо

Ключі від орендованої квартири

Мешканці Львівщини не поспішають платити податки з доходу від здавання житла в оренду

Громадяни, які володіють житловою нерухомістю і здають її в оренду за посередництвом ...