Львів повільно, але впевнено вносить корективи на місцевому ринку металопластикових вікон.
Невідповідність вигляду металопластикових вікон, які львів’яни встановлюють у своїх помешканнях, загальному стилю будинків в центральній частині міста стала більш ніж очевидною. Тож не дивно, що міська влада стала помалу, але впевнено вносити на ринку ПВХ-вікон певні корективи.
Безпосередньо виробників і продавців зміни поки що не зачепили, хіба опосередковано. Влада поки що проводить роботу з кінцевими споживачами пластикових вікон — мешканцями. Зміни впроваджуються методом батога та пряника.
Так, із тими львів’янами, які встановили вікна, що не вписуються в історичне середовище міста, мерія судиться.
Для тих же, хто лише збирається поміняти вдома вікна, міська рада готує програму, за якою 50% робіт із заміни вікон фінансуватиметься з міського бюджету. Про це нещодавно повідомив мер Андрій Садовий.
Сума коштів, що буде спрямована на реалізацію програми, поки що не відома. «Скільки це буде — 500 тис. чи 1 млн. гривень, будемо визначати спільно з депутатським корпусом», — зазначив міський голова. При цьому місто пильно стежитиме, щоб нові вікна були такими, як треба.
А днями стало відомо, що мерія разом з німецьким товариством технічної співпраці реалізують проект з реставрації старих дерев’яних вікон. В рамках проекту німецькі фахівці навчають львівських реставраторів правильно відновлювати дерев’яні брами та вікна.
«Ми хочемо показати, що старе вікно, якщо його відреставрувати, може відповідати усім сучасним вимогам і прослужить ще сто років», — зазначив реставратор з Німеччини Крістоф Юнґганс, цитує фахівця канал «24».