Головна » Інше » Кам’янець-Подільський відкрив туристичний сезон

Кам’янець-Подільський відкрив туристичний сезон

Фото: kampot.org.ua

Цими вихідними у Кам’янці-Подільському відбулося відкриття нового туристичного сезону. Щорічне проведення масштабних та цікавих фестивалів вже стало однією з візитівок міста, яке входить до переліку семи чудес України. 

Цьогоріч організатори підготували для гостей різноманітні екскурсійні маршрути, спортивні змагання, кулінарні фестивалі, мистецькі виставки, польоти на повітряній кулі. Побували на святі і більше чотирьох десятків журналістів з усієї України.

Оскільки Кам’янець-Подільський може стати частиною туристичних маршрутів, які пролягатимуть Україною впродовж проведення чемпіонату «Євро-2012», то, насамперед, напевно, варто говорити про дороги.  Транспортне сполучення історичного райцентру з обласним центром та іншими містами налагоджене доволі непогано. Оскільки ми добиралися автотранспортом, то про залізничне сполучення мову не ведемо. Наприклад, із Хмельницького до Кам’янця курсують маршрутні таксі чи не кожних півгодини. Хоча відстань у 90 кілометрів вони долають більш як за дві години. Щоб пояснити таке тривале перебування у дорозі, напевно, не потрібно бути великим фахівцем дорожньо-транспортної галузі. Найперша причина – це горбиста місцевість. По-друге,
однополосна дорога, на якій майже скрізь заборонені обгони транспортних засобів. І третя, типова причина для нашої місцевості – погана якість дорожного покриття.

По приїзді в Кам’янець, нам із колегою потрібно було дістатися до готелю «Ксенія». Місцеві таксисти відразу зголосилися допомогти і запросили за свої послуги чи не столичну ціну – 50 гривень. В процесі торгів виявилося, що доїхати до потрібного місця нам можна двома шляхами: в об’їзд (ціна, щоправда, вже знизилась до 30 гривень) і напряму – за 15 гривень. Це вже потім нам пояснили, що під час туристичного сезону історичний центр міста перекривається з 10 до 15 години, щоб гості могли спокійно насолоджуватись екскурсіями. До речі, перекривають рух не шлагбаумом, а за допомогою… стовпчика. Так,  на дорозі до Старого міста розташовано п’ять стовпчиків. Один із них – підіймається і опускається. Таким чином і регулюється рух: піднявся стовпчик – автомобіль не проїде, опустився – дорога відкрита.

Іспанська паелья та повітряна куля

Попередні роки відкриттям туристичного сезону у Кам’янці-Подільському займалася виключно міська влада. Та ось уже другий рік чиновникам на допомогу приходить новостворена Асоціація готельєрів та рестораторів міста, яка бере на себе левову частину фінансування фестивалю.
Цьогоріч організатори туристичного сезону підготували багато різноманітних заходів, цікавих як для місцевих мешканців, так і для туристів – це різноманітні екскурсії, фестивалі, змагання, виставки. А про офіційне відкриття туристичного сезону гостей та місцевих мешканців сповіщають традиційним пострілом із міської гармати.

Під час фестивалю в центрі міста лунала музика, гостей розважали піснями та танцями місцеві таланти. На площі можна було навіть зустріти… «Майкла Джексона», який потішив туристів своїм коронним танцем.

Неможливо було не звернути увагу на казкове сувенірне містечко, де кожен кіоск повторює фасад якоїсь будівлі Старого Міста.

Цікавим був і кулінарний фестиваль «Подільський п’єц», у  якому взяли участь садиби Кам’янець-Подільського району. Представники зеленого туризму змагалися у вмінні готувати традиційні українські страви. Особливістю цьогорічного фестивалю стало те, що між собою змагалися не лише українські кухарі. На площі Польський ринок, перед міською Ратушею, справжню іспанську паелью готував шеф-повар ресторану «La Paella» Фернандо Мельчор. Перед гостями свята постало «нелегке» завдання: визначити, що ж смачніше – українські голубці чи іспанська паелья.

Неабиякою родзинкою Кам’янця є повітряні кулі. У місті регулярно відбуваються чемпіонати з повітроплавання.  Так, Кубок Поділля – 2011 буде проведено в Кам’янці-Подільському з 18 по 22 травня цього року. Планується, що в небо здіймуться  до 15 аеростатів з України та з-за кордону – пілоти вдесяте змагатимуться за традиційний Кубок Поділля та призи від спонсорів.

До речі, бажаючі також можуть піднятися на кулі в небо. Щоправда, таке задоволення коштуватиме близько півтори тисячі гривень. З однієї людини.

Місто семи культур

Кам’янець-Подільський називають містом семи культур і національностей. Ще і донині згадка про них живе у назвах районів та вулиць міста: Вірменська площа, Руські фільварки, Польські фільварки, вулиця Татарська, площа Польський ринок. Це місто, в якому поєднання стилів сходу і заходу створило унікальний архітектурний комплекс, який отримав статус Національного історико-архітектурного заповідника.

Місто стоїть на скелястому острові, посеред глибокого сорокаметрового каньйону, утвореного річкою Смотрич. Найяскравішою візитівкою Кам’янця є славнозвісний  старий замок – унікальна оборонна споруда XI-XVII століть. Побудована фортеця на скелястому мисі біля вузького перешийка. Замок налічує 11 веж, кожна з которих має свою історію. Навколо фортеці  – маленькі вулички викладені бруківкою. Біля стін замку туристам пропонують екскурсії, сувеніри та надають можливість позмагатися в майстерності стрільби із лука.

Неабиякі враження можна отримати від відвідування Музею тортур, серед експонатів якого  і стілець із цвяхами, і  гільйотина. Тут є і стенд з детальними описами видів тортур, їх історії та деталі самого процесу. Не забули тут відомі в козацькі часи „саджання на палю” та популярні серед східних завойовників „підвішування на гак”.

Приємно вразила своєю оригінальністю кав’ярня “Кава від поліцмейстера”. Окрім того, що тут можна посмакувати 16 видами кави, це ще й своєрідний музей. Експонати старовини розташовані на трьох поверхах закладу – це і піаніно з18 століття, і праски на жаринках, і металічний посуд. Смакуючи кавою можна роздивлятися під склом столу – монети, ложки та старовинні поліцейські протоколи.

P.S.

Позитивні враження від відвідування Кам’янця-Подільського гарантовано отримає кожен турист. От лише варто було б комунальникам трішки «дотягнути» до європейського рівня. Адже якщо історичній частині міста приділяють підвищену увагу, то сучасне місто – помітно обділене увагою. Тут і відсутність смітників, туалетів, вибоїни на дорогах. Не досить приємні враження у туристів залишають і руїни універмагу на вході до Старого міста…

Вікторія Левчук,
для «Прибутку»

x

Рекомендуємо

Жовтий автомобіль таксі

«Почати поїздку». Чим загрожує водію нелегальне таксування

Багато водіїв зараз займаються таксуванням. Мобільні застосунки на кшталт Bolt чи Uklon ...