Фото: prybutok.com.ua
Громадське обговорення Податкового кодексу, організоване в Україні, було «сфальшоване» владою.
Про це заявив Клуб підприємців Львівської області, передає «Вголос про економіку».
«Податкова реформа викликала гостру критичну реакцію у суспільстві. На багатотисячному мітингу під стінами Верховної Ради України підприємці продемонстрували не сприйняття проекту податкового кодексу Азарова-Тігіпка (КАТ). Тому чинна влада змушена була відправити його не всенародне обговорення. Але насправді — це зухвала та підла маніпуляція. Так зване обговорення проходить за участю підконтрольних громадських організацій», — йдеться у повідомленні Клубу.
«За результатами такого фальшивого аналізу вони заявляють, що ми, українські громадяни, погоджуємося на збільшення податкового навантаження та інші злочинні норми, передбачені у кодексі, такі як легалізація обшуків та допитів, збільшення прав податківців, подовження термінів перевірок і т.п.», — сказано у ньому далі.
Відтак Клуб підприємців Львівської області вирішив ініціювати «справжнє незалежне альтернативне» громадське обговорення Податкового кодексу.
Перше таке обговорення відбулося вчора, 26 липня, у Львові.
На обговоренні були присутні близько 30 підприємців зі Львова, Одеси, Тернополя, Донецька, Хмельницького, Івано-Франківська, Полтави.
Як повідомив кореспондент Вголосу, у результаті обговорення підприємці вирішили прийняти за основу проект Меморандуму незалежного обговорення Податкового кодексу «Від КАТу до Кодексу змін».
У Меморандумі, зокрема, визначається, що «тиском на підприємців влада хоче приховати негативні наслідки несистемних економічних реформ та відсутність широкої підтримки громадянами «податкових інновацій». Та запропоновано засадничі принципи, на яких повинна грунтуватися ідеологія ПК.
Таких принципів наразі визначено сім: 1) оптимізація структури української економіки, 2) визнання пріоритетним малого і середнього бізнесу, 3) модернізація соціальних стандартів, 4) визначення життя кожного українського громадянина ключовим пріоритетом для влади, 5) прийняття чотирьох принципових політичних рішень (максимальне скорочення видатків на утримання влади, програмно-цільовий метод фінансування бюджетних витрат, результативна боротьба з корупцією, персональна і сувора політична відповідальність прем’єра, президента та голови парламенту за результати роботи влади кожних півроку), 6) «якщо влада «зламає МСБ через коліно», настане черга «ламати» простих громадян», 7) розв’язання дискусії навколо Податкового кодексу шляхом податння у ВР не тільки його нової редакції, але й документа, який передбачатиме скорочення видатків на утримання влади.
Дехто з присутніх на обговоренні Податкового кодексу підприємців відзначали, що Меморандум носить більше політичний характер.
Обговорення проекту Меморандуму триватиме до 5 вересня 2010 року. Тоді остаточну його редакцію підприємці затвердять і, як сказав голова ГО «Клуб підприємців Львівської області» Андрій Якимів, документ зможе побачити вся Україна.