«Куди здати стару побутову техніку у Львові?». Це питання цікавить багатьох львів’ян. Чи не в кожній квартирі є хоча б один старий або зламаний побутовий пристрій (холодильник, телевізор, комп’ютер, телефон), від якого власники хотіли би позбутись.
Фахівці оцінюють загальний об’єм домашньої техніки, яку мешканці Львова готові викинути, приблизно у 200 тисяч одиниць.
Якщо уся ця техніка потрапить на звалища побутових відходів, вона завдасть непоправної шкоди довкіллю, адже електроприлади містять в собі важкі метали та інші елементи, які отруюють екологію, зазначила кандидат біологічних наук, заступник голови Наглядової ради за виконанням Комплексної екологічної програми на 2012-2016 роки для Львова Оксана Мараскевич на брифінгу у понеділок, 23 лютого.
Вирішити цю проблему взялись дві фірми. ПП «Еко-тех-Україна» та ПП «Дубровська» оголосили про початок у Львові спільного проекту зі збору та переробки непотрібних домашніх електричних та електронних приладів.
Почати вони планують із Сихова, житлового масиву, де проживає близько 100 тисяч населення. «Це — спальний район, де є концентроване нагромадження побутових відходів», — зазначив начальник управління екології та благоустрою Львівської міської ради Андрій Галушка.
Отож, у березні-квітні в Сихівському районі працюватимуть три пересувні пункти, куди мешканці зможуть здати відпрацьовану побутову техніку. Один з них — біля ринку «Іскра», другий — біля ринку «Санта-Барбара», третій — біля верхнього «Шувару». Дні роботи пунктів: 15, 22 березня, а також 7 і 9 квітня. Початок роботи: о 10:00.
Акумулятори у пунктах не прийматимуть, оскільки у фірм, які реалізовують цей проект, немає необхідної ліцензії на їх переробку, зазначив представник ПП «Еко-тех-Україна» Борис Денис.
За важкою чи габаритною технікою під будинок може спеціально заїхати вантажівка. Для цього власникам непотребу треба попередньо зателефонувати за визначеними телефонами (див. в кінці цієї публікації).
Підприємці наголосили, що збір побутових електроприладів відбуватиметься безплатно.
Усю зібрану техніку складатимуть на ділянці, що знаходиться на території заводу «Полярон». А відтак відправлятимуть на переробку.
Якщо «Сихівський експеримент» вдасться, підприємці мають намір налагодити роботу пунктів збору старих електроприладів в інших районах Львова.
Представник міської влади Андрій Галушка наголосив, що Львів має амбіційну ціль: «Хочемо стати першими (в Україні) з переробки відходів побутової техніки».
Яку саме побутову техніку прийматимуть у пунктах збору
- холодильники;
- телевізори;
- монітори комп’ютерні;
- клавіатури комп’ютерні;
- мишки комп’ютерні;
- мікрохвильові печі;
- пральні машинки;
- електрочайники;
- тостери;
- прилади безперебійного живлення (UPS);
- кип’ятильники;
- порохотяги (пилососи);
- принтери;
- факси тощо.
Телефони, за якими можна попросити забрати стару побутову техніку з дому (телефонувати з 10 березня):
(067) 850-03-23
(050) 371-04-51
(032) 245-26-89
Читайте також:
– Чим закінчився експеримент зі збору старої побутової техніки на Сихові