Львівська міська рада необгрунтовано збільшила обсяг міського бюджету порівняно з розрахунковими показниками Мінфіну на 2010 рік.
Як стало відомо сьогодні, про це було заявлено на нараді керівників фінорганів області з питань бюджетного процесу поточного року, що відбулася 17 травня.
Таким чином в обласному центрі було допущено затвердження незбалансованого бюджету, із прихованих дефіцитом.
Прогнозний обсяг міського бюджету Львова збільшено за доходами на 103 млн. гривень, або 8,8%.
За інформацією Львівської ОДА, подібні проблеми є і в частині інших міст і районів Львівщини. Зокрема, у Дрогобича, бюджет якого збільшено за доходами на 7,3 млн. грн., або 8,9%, Моршина (2 млн.грн., або 20,6%), Стрия (7,3 млн.грн., або 11%), Бродівського району, прогнозний обсяг районного бюджету за доходами загального фонду якого збільшено на 3,7 млн.грн., або 20%, та Городоцького (2 млн.грн., або 14,6%), Перемишлянського (3,6 млн.грн., або 47,5%), Старосамбірського (1,9 млн.грн., або 15,6%), Стрийського (4,5 млн.грн., або 14,7%), Сколівського (2 млн.грн., або 16,8%), Самбірського (1 млн.грн., або 12,5%), Турківського (854 тис.грн., або 10,3%) районів.
У цілому, на сьогодні річний план надходження платежів збільшено на 139,3 млн.грн. або 9,7%.
Також у Львові та ряді міст і районів області збільшено річний прогнозний обсяг надходжень платежів порівняно з розрахунковими показниками Мінфіну тоді, коли не було забезпечено їх виконання за 4 місяці.
Зокрема у Львові до розрахункових показників на січень-квітень бюджетом недоодержано закріплених доходів в сумі 27 млн.грн. або 8,9%, Дрогобичі – 1,6 млн.грн. або 8,2%, Стрию – 2,6 млн.грн. або 14,4%. А загалом у більшості міст і районів не забезпечено виконання і бюджет області уперше за останні роки недоодержав закріплених доходів у січні-квітні поточного року до розрахункових показників в сумі 32 млн.грн. або 4,3%.
В 11 містах і районах не виконано план надходження податків і неподаткових платежів до загального фонду місцевих бюджетів, затверджений місцевими радами на 4 місяці ц.р.
Порівняно з початком року зростає кредиторська заборгованість місцевих бюджетів, особливо у Львові, Дрогобичі, Бориславі, Бродівському, Жовківському, Самбірському, Сокальському, Яворівському районах.
Мають місце порушення порядку формування тимчасових розписів доходів і видатків та фінансування видатків до затвердження бюджетів окремих міст і районів.
За наслідками розгляду на нараді питань керівників фінорганів зобов’язано негайно внести пропозиції органам управління та місцевого самоврядування, спрямовані на усунення порушень бюджетного законодавства і дотримання бюджетної політики, вжити заходи щодо покращення організації бюджетного процесу та забезпечення виконання місцевих бюджетів 2010 року.