Головна » Інше » Львівська облрада поділилась із сумськими колегами невдалим досвідом створення комунальної аптечної мережі

Львівська облрада поділилась із сумськими колегами невдалим досвідом створення комунальної аптечної мережі

Задля вивчення досвіду зі створення комунальної аптечної мережі Львівську область з робочим візитом відвідали перший заступник голови Сумської обласної ради Віталій Мойсеєнко та голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Лілія Неофітна. 

Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

Сумчан запросив перший заступник голови Львівської облради Роман Ілик.

Виявляється, на Сумщині також хочуть створити обласну комунальну аптечну корпорацію. Відтак під час візиту «сторони обмінялись пакетами напрацьованих документів для їх детального вивчення та використання досвіду колег».

Представники Сумської облради розповіли, що напередодні відвідали Дніпропетровщину, де аптечна корпорація уже створена і успішно працює. Її річний оборот становить 65 млн. гривень.

Для порівняння, прогнозований оборот львівської комунальної аптечної мережі, якщо її створять, через два роки мав би становити 35-40 млн. гривень, за підрахунками голови депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку ЛОР Ростислава Бондаренка.

Зрештою, зазначає прес-служба Львівської облради, «думка у всіх депутатів одна – аптечна корпорація повинна бути комунальною, вона має створюватися під егідою обласної ради, це має бути окрема юридична особа з мережею по цілій території області, з представництвами у всіх комунальних лікарнях».

Депутати домовилися і надалі обмінюватися інформацією та досвідом на шляху до створення обласних комунальних аптечних корпорацій.

Нагадаємо, 2 грудня 2009 року Львівська облрада в черговий раз не змогла прийняти рішення про об’єднання комунальних аптек.

Ідею створення на Львівщині комунальної аптечної мережі, яка має об’єднати під однією юридичною особою 63 із 106-ти нині існуючих комунальних аптек, проштовхують більше року. Прихильники ідеї наголошують на тому, що її реалізація дозволить забезпечити малозабезпечені верстви населення дешевими ліками, впливати на рівень цін в аптеках області. Противники ж наполягають, що створення мережі «призведе до руйнування життєздатної та функціонуючої мережі аптечних підприємств та колапсу на ринку реалізації медикаментів».

x

Рекомендуємо

Ключі від орендованої квартири

Мешканці Львівщини не поспішають платити податки з доходу від здавання житла в оренду

Громадяни, які володіють житловою нерухомістю і здають її в оренду за посередництвом ...