У Львові затримали квартирних аферистівУ Львові затримали квартирних аферистів. Фото: поліція Львівщини

Баста! У Львові правоохоронці припинили діяльність організованої злочинної групи «квартирних аферистів», яка незаконно заволоділа п’ятьма об’єктами нерухомості вартістю понад 5,5 млн гривень, а також причетна до шахрайських володінь ще дванадцятьма квартирами львів’ян.

До складу банди входило троє осіб: організатор — 40-річний мешканець одного з сіл Львівського району та посібники — жителі Львова та області віком 33 та 47 років, інформує поліція Львівської області.

Як «квартирні аферисти» заволодівали нерухомістю у Львові

Зловмисники підшуковували у Львові квартири та інші об’єкти нерухомості, які перебували у власності як громадян, так і в комунальній власності міста, виготовляли підроблені правовстановлюючі документи на ці об’єкти нерухомого майна, печатки і штампи підприємств, установ і організацій, а також підробляли відповідні довідки. Відтак, використовуючи ці підроблені документи, отримували свідоцтва про право власності на об’єкти нерухомого майна, змінювали замки вхідних дверей приміщень та реалізовували їх.

Що «світить» учасникам банди за незаконні оборудки з львівськими квартирами

Учасників злочинного угруповання викрили оперативники Департаменту карного розшуку Національної поліції України спільно з оперативниками Управління карного розшуку та слідчими поліції Львівщини, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.

Під час обшуків у помешканнях зловмисників правоохоронці виявили та вилучили значні суми коштів, чорнові записи, копії договорів та різноманітних документів, розписки та інші речові докази, які підтверджують їх причетність до вчинення кримінальних правопорушень.

Слідчі повідомили бандюкам про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

  • ч.4 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України,
  • ч.3 ст.28 – ч.3, ч.4 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене організованою групою) КК України,
  • ч.3, ч.4 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України
  • ч.2 ст. 28 – ч.4 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене за попередньою змовою групою осіб) КК України.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, — позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Наразі суд обрав для підозрюваних запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває. Правоохоронці вживають заходів для повернення об’єктів нерухомості їхнім законним власникам.